Wpis z mikrobloga

Mirki, noszę się z zamiarem wymiany sporej ilości kasy, z pln do usd no i nie wiem jak to zrobić żeby najmniej stracić. Powiedzmy że jest tego 25k. Czy ja mam to wszystko przelać na darmowy revolut lub zen? Czy w aplikacji banku na konto walutowe? (mam millenium). Co najbardziej polecacie? #pytanie #pieniadze #inwestowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@interpenetrate:
może sprawdź jaki kurs jest w tym banku ale pewnie gorszy niż na revolucie
BTW apropo revoluta to musisz pamiętać o tym że prowizja od wymiany ponad 5k zł jest 0,5%(resetuje się to co miesiąc, więc możesz sobie w paczkach wyminiac co miesiąc i trochę uśrednisz kurs)
  • Odpowiedz
@interpenetrate: na revolucie to też pamiętaj żeby wymieniać w tygodniu.
Stacjonarnie to dobre kursy miewa poczta, chociaż ostatnio to rzadkość. Wcześniej często między kupnem a sprzedażą na euro było 4 grosze różnicy.
Co do samej wymiany to od revoluta wolałbym kantor aliora bo możesz (a przynajmniej można było) wypłacić glowne waluty. No i ja przynajmniej część wolałbym mieć fizycznie, może nie koniecznie w dolarze ale euro/frank/funt.
  • Odpowiedz
@interpenetrate: w revolucie powyżej 5k podobno nie jest darmowo, najlepiej konto walutowe np w jakimś mbanku o robisz przelew przez cinkciarza albo walutomat, tam chyba najseksowniejsze kursy, i nie w weekend bo wtedy spread jest straszny
  • Odpowiedz
@interpenetrate: sprawdzaj sam, na pewno kurs w pozostalych bankach jest nieaktualny. Wiadomo ze chca pokazac ze sa najlepsi. U mnie mbank dzis 4,72 takze tego nie bierz za prawde
  • Odpowiedz