Wpis z mikrobloga

Kupiłem taka żarówkę rgb ale jest zbyt ciemna.

Nie chce wydawać hajsu na philipsa hue i pomyślałem o jakiejś alternatywie.

Potrzebuję 1 do pokoju e28 mocną i jedną e14 o jak najmniejszej mocy do akwarium 3w wystarczy.

Ta ze zdjecia jest za ciemna, nie daje mocnego białego światła, żółte jest ok bo nie jest jakoś jasne więc na wieczór idealnie. Kolory są słabe ale rzadko używam. Białe światło zdecydowanie za mało oświetla pokój, wydaje mi się że poprzednia 60 dawała więcej światła. Pomińmy temat klosza itp.

Z wymogow:
Zmiana barwy z jasnej i ciemnej
Sterowanie natężeniem światła
E14 fajnie jakby miała rgb
I najlepiej żeby dalo się sterować nimi dwoma albo jednym pilotem albo jedna apka. W sumie pilot bym wolał.

Miałem styczność z hama, ale tymi w podwieszanych sufitach.
Znalazłem coś takiego
https://m.ceneo.pl/106924029 będzie ok?

Xiaomi chyba nie ma na e14.

Czy może macie coś ciekawego tak max 50zl za zarowke

#oswietlenie #zakupy #philipshue #zarowki #pytanie #pytaniedoeksperta #inteligentnydom
watchnudes - Kupiłem taka żarówkę rgb ale jest zbyt ciemna.

Nie chce wydawać hajsu n...

źródło: comment_16678403909x6oK3AZimYRzPQHpRLLFy.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@watch_nudes_: albo oszukali i te 806lm nie ma, albo zapomnij o RGB i jasnej i sterowaniu, bo tak gdzieś na tych 800lm sie kończą. Bardzo zadko 1000lm a to żadna różnica.

Z Ikea są 1500lm sciemnialne, ale nie pilotem a normalnym ściemniaczem klasycznym, i mają (podobnie jak któreś pilhilipsy czy osramy) że im bardziej sciemnisz to tym cieplejsze światło się robi, na całkiem ciemnym to cieplutka świeczka.
@hrumque w e27 o rgb mogę zapomnieć, bardziej zależy mi na zmianie biała/ciepła barwa i sterowanie jasnością W e14 przydałoby się bardzo rgb ale tutaj moc im mniejszą tym lepsza. Więc najwazniejsza jest e27, a e14 najwyżej zamówię byle jaka która tylko będzie miała opcje zaplanowania świecenia

Ta ma dobre opinie i więcej lm

https://www.x-kom.pl/p/587631-inteligentna-zarowka-xiaomi-mi-smart-led-bulb-essential-rgb-e27-950lm.html
@watch_nudes_: jest okej, pod warunkiem że świecisz sobie na miejsce pracy a nie korzystasz z odbitego światła z jakiejś lampy. Oświetlenie jak oświetlenie - ta ma dodatkowo wifi, no i mozesz sobie bardzo precyzyjnie ustawić temperature barwowa odpowiednią dla Ciebie
@watch_nudes_: mam, bo najpierw mialem xiaomi aquare. Ale pomimo ekosystemu xiaomi ktorego mam w domu smart to zrezygnowałem gdyż koszta włączników ściennych pod smart byly gigantyczne i technicznie trudne bo wszystko na kwadratowych puszkach. Przeszedłem na Tuya z oświetleniem na wifi + włączniki ścienne wifi. Opóźnienie sekundowe jest akceptowalne.
@masqu88 nie mogę dostać zarowki rgb na e14 niestety. Niby są na internecie ale 2-3 razy drożej niż w sklepie.

Chyba się skusze, tylko powiedzmi jeszcze jedna rzecz. Jak wifi wyłączam jak wychodzę do pracy i na noc. Czy zarowka nie będzie się jakoś resetować przez to? Albo czy nie będę musiał jej codziennie konfigurować?