Wpis z mikrobloga

@Yogi282:

Range up to 180km
Body and payload allowance of 2952kg
Platform capacity: 15 Euro Pallets
Battery charge time to 90%: 5 hours

wersja bateria + wodór:

Range up to 435km
Body and payload allowance of 2718kg
Platform capacity: 15 Euro Pallets
Battery charge time to 90%: 5 hours
Range extender
H2 refuelling time: 10 mins
@Wujek_Fester: Kto mieszka przy M25 ten się... XD Tu zawsze są korki. Bo debil chce popełnić samobójstwo, bo debil nie uważał jak jedzie, bo debil wdrapał się na most. 10 lat pracowałem niedaleko Dartford Crossing. I nauczyło mnie to jednego. Jak planujesz trasę przez M25 to sprawdzasz ruch, sprawdzasz ruch, sprawdzasz ruch a ostatnio sprawdzasz jak debile od oleju planują swoje ataki. No i z czasem jedynym dobrym rozwiązaniem jest angielska
@Wujek_Fester Jżdżę ciężarówką na codzień i wierz mi że to jest mało, a jak weźmiesz efektywność tych bateri gdy ciężarówka przeżyje już 3 lata to robić się będzie nieciekawie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujek_Fester: Przez ile lat taka bateria może działać?
Co się dzieje z taką bateria jak już przestanie działać, chodzi mi o jej recykling i wpływ na środowisko.

No i czy wystarczy prądu jak coraz więcej aż w końcu prawie 100% aut będzie elektrycznych?
@dnasstorm: Po 3000 pełnych cykli masz 80% pojemności początkowej. Patrząc na real driving cycle (a nie na zakładaną przez wykopków jazdę "od pełnego do pustego baku") to około 15 lat żywotności baterii i (i ciągle rośnie). Recycling baterii w Europie jest pełen (a nawet za to płacą, za 3 tony baterii jakie wysłaliśmy do recyclingu do Francji zapłacili nam około 1000GBP za tonę).

Prądu wystarczy, raczej martwiłbym się o kable w