Wpis z mikrobloga

Mam jesienią w ogrodzie tony liści (dwa duże dęby i sporo innych mniejszych drzew). W ostatni piątek zebraliśmy 11 (!) worków liści, a dzisiaj już cały trawnik, podjazd i chodnik przykryte. Rozważam zakup akumulatorowego odkurzacza do liści, natomiast z racji tego, że mam trochę sprzętu DeWalta, wymóg "must have" to możliwość kupienia sprzętu bez akumulatorów i podłączenia tych DeWaltowych jakąś przejściówką (jednocześnie mając pewność, że ich w ten sposób nie zajadę / nie uszkodzę).

Poleci ktoś coś? Sprzęt, plus również przejściówki.

Nie mam pojęcia ile tego typu sprzęty kosztują (tzn. mogę sprawdzić, ale nie wiem ile są warte w tej cenie), więc jestem otwarty na propozycje. Kilka stówek łyknę na luzie, ale rozważę też inne propozycje.

#ogrodnictwo #elektronarzedzia #remontujzwykopem (bo pytam o DeWalta, a tu ludzie pewnie ogarniają przejściówki itp.) #kiciochpyta
  • 5
@Regis86: Ponieważ stoję przed podobnym problem powiem krótko: według mojego rozeznania (internetowego) tylko mocne spalinowe odkurzacze dają radę. Trzeba się przygotować na wydatek około 2k.

A co do DeWalta to nawet w katalogu z USA odkurzacza do liści póki co brak.
tylko mocne spalinowe odkurzacze dają radę


@NocnyDrwal: No właśnie śmierdziela nie chcę, liczyłem, że może jest coś z podwójnym aku 18V (Makita chyba takie ma na przykład), co da radę ogarnąć 250 m. kw. ogrodu i kawałek ulicy.

A co do DeWalta to nawet w katalogu z USA odkurzacza do liści póki co brak.


To wiem, dlatego pytam o przejściówki przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Regis86: odkurzacz elektryczne/ akumulatorowe sa dobe do sprzątania małych obszarów. Np betonowy podjazd pod domem. Główna robotę robi tu dmuchawa. Odkurzacz wciąga raczej pojedyncze liście. Z całą kupka nie da rady. Na temat spalinowych się nie wypowiadam bo nie używałem.

U mnie robotę robi kosiarka mulczujaca. Liście rozdrobnione na pył robią za nawóz na trawniku.
@Regis86: Jeśli coś spalinowego z czystym sumieniem mogę polecić dmuchawę McCulloch 325, kupiona w Castoramie, jest robiona na licencji Husqvarny. Katuję ją w firmie od trzech lat. Tylko pilnować paliwa oraz czyścić i nawilżać olejem filtr gąbkowy. Ostatnio porównaliśmy ja z jakimś wysokim modelem by AlCo, pod każdym względem ją przegoniła.