Wpis z mikrobloga

#konsole #handheld #dzieci #tatacontent
Hej, dla dzieciakow (ok 6 lat) mysle nad kupnem jakiejs pierwszej konsoli handheld. Jako ze nie jestem kompletnie w temacie i sie po prostu nie znam to doradzcie cos.
Na pierwszy pomysl przychodzi NSwitch. Z tego co czytalem duzo gier jest tam robionych w ktore taki dzieciak pogra.
Z drugiej strony jest Steamdeck ale tam widze jakies kombinacje trzeba robic zeby mozna zagrac w niektore tytuly.
Sa tez jeszcze jakies konsolki mniejszych firm/noname ktore jada na emulatorach.
Ktos otatnio kupowal dzieciakom (lub sobie x]) i moze podzielic sie swoim researchem?

Telefonu nie chce im dawac bo ciagle przypadkiem wylaczaja appki, ktos zadzwoni czy cos i jest to dla nich mniej intuicyjne (przynajmniej na razie). Wole cos z kontrolerem.
Sam mam sentyment do gierek ze snesa ale nie chce tym katowac dzieciakow bo oni raczej inaczej na swiat patrza xD. Bardziej pasowac bedzie taka konsola na ktora sa gierki z ich bohaterami w stylu psi patrol, marvel etc. + jakis minecraft.
  • 8
@los_amigos: syn szwagierki (6+) katuje minecraft na Switchu, moje dzieciaki (5,5 + 6,75 #pdk) nie ogarniają np. PS4 - ale nawet ich nie ciągnie do konsoli, za to chetnie usiądą do minecrafta na PC + laptop po sieci i budują sobie kondygnacje.
@los_amigos: Moi jeszcze trochę, ale pewnie zacznę od jakichs retro handhelds w stylu RG351MP.
Na razie czasem im dam Mario albo tanki z orzełkiem na emulatorze NES na kompie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorasill: @budyn: no ja swoim na razie odpalilem w przegladarce jakies podroby minecrafta online i lotus 3 (#retrogaming) to cos tam sobie dzialali i sie podobalo ale nie powiedzialbym zeby tam jakos wsiakli juz w gry etc. bo nie truja o tym codziennie kiedy geac beda. Bardziej szukam hendhelda na okazje jakichs dlugich podrozy samochodem.
@Nothingt0wn: biore pod uwage jakies starsze konsole, ale z drugiej strony nie chce miec problemow z serwisem, bateriami etc, czy czymkolwiek co jest bolaczka produktow z drugiej reki..
No i minecraft pasowaloby jakby sie dalo na tym odpalic.
@los_amigos: jak już podejmiesz decyzje co wybrałeś daj znać ;) stoje przed tym samym problemem. Jakiś czas temu kupiłem taką małą konsolkę z aliexpress z grami z pegasusa za jakieś 50 zł frajda była z 2 miesiące podziałało i padło. więcj, jeśli te chińczyki z emulatorami to bierz coś trochę droższego, żeby to lepiej działało. Switch spoko opcja, ale gry drogie. Ja myślałem nad używanym PSP z przerobionym softem gdzie można
@SilentJustice: koniec koncow wzialem Switcha. No gry swoje kosztuja, ale sa promki, w najwnosze tytuly akurat dzieciaki nie musza grac. Poki co kupilem Sports, Mario Odyssey (polecam) i sonic racing.
Tylko na razie nie mam opinii dzieciakow, bo zona uparla sie na danie konsoli jako prezent pod choinke i musze kitrac sie przed dzieciarnia grajac po nocach :D (az sie czasy szkolne przypominaja kiedy po nocach siedzialo sie na kompie i