Wpis z mikrobloga

#kartygraficzne #pcmasterrace #komputery #mining

Po ile RX 6800tki(bez XT) chodziły a po ile RTXy 3070 w szczycie bańki? paradoksalnie chciałbym sobie teraz kupić jedną z tych kart bardziej niż RX'a 7700 XT ze względu na szynę 256 bitową i plan byłby taki, że bym na kolejne bańce #!$%@?ł kartę za x2, jeśli plotki się sprawdzą to 7700 będzie miało 192bit i 8gb ramu więc do kopania lipa.
  • 20
@Atreyu IMHO $KASPA może wywołać zwrot w miningu i kolejna bańkę; także w Europie, jeśli ceny się ustatkują. Wiem, brawurowa szarża, ale polecam pochylić się nad $KAS. Techniczny majstersztyk od Yonatana Sompolinskiego podejrzewanego o stworzenie Bitcoina. Kaspa obecnie generuje 1 blok na sekundę. https://kgi.kaspad.net/?
Od Q1'23 ma być 32bps.
@UczesanyPedryl: 3070 używki były po ok 3500-4500 zależy od modelu i LHR czy brak. Obecnie LHR nie robi różnicy. No i wtedy były braki w sklepach więc nikt nie wybrzydzał że używana tylko że w miarę nie najdroższa. Na ten moment w sklepach zalegaja
@qrak01 Zakładam, że nie sprawdziłeś splitu tokenów - polecam uwadze. Nie mówię, żeby na podstawie opinii jednego wykopka (tu: ja) studiować white papers ale polecam zrobienie własnego prześwietlenia projektu. Znajdź, proszę, niezaprzeczalnie słaby punkt, bo chętnię przyjmę kubeł zimnej wody na głowę. Ba! za takowy stawiam piwo.
@TataBartusia:
Dlatego dodałem po edycji "realnego". Dlaczego, skoro jest to takie szybkie i użyteczne, nie ma tego w zastosowaniu? Dlaczego system bankowy tego nie zaimplementował skoro technologia jest szybsza?

Oczywiście chodzi mi o prawdziwe powody, a nie wydumane bzdury typu 'spisek banków'. Jeśli technologia będzie używana, albo chociaż zacznie się implementacja na szeroką skalę, można zacząć mówić o realnym zastosowaniu.

A tak? Jest to, jak napisałem wcześniej, narzędzie do transferu bogactwa
@qrak01 Mądrze piszesz. Zważ, proszę, że Napster kiedyś był fajny ale teraz mamy Netflix'a. Krypto jest na etapie rzeczonego Napstera. Wykonałem rzetelną pracę prześwietlając projekt i zespół Kaspy. Wedle mnie to poważny krok w stronę realnych zastosowań. Tak czy inaczej piwo chętnie postawię.
Krypto jest na etapie rzeczonego Napstera.


@TataBartusia:
Z argumentem pokroju 'krypto jest stosunkowo nowe' również się spotkałem. Nie jest to niestety prawda.
Technologia blockchain to lata 90, a sam bitcoin ma już ponad 10 lat. Nie jest to więc świeżynka.

Netflix w pierwszej kolejności zajmował się bodajże wysyłką płyt i z tego co pamiętam próbował układać się z dużymi wypożyczalniami, które się z niego śmiały (tu jest podobnie do BTC). Netflix
Technologia blockchain to lata 90, a sam bitcoin ma już ponad 10 lat. Nie jest to więc świeżynka.


@qrak01: Prawda. Prawdą jest też, że TCP powstało w 1974 roku i chwilkę zajeło, zanim stało się internetem.

Jestem w Tajlandii, jestem zmęczony, idę spać. Poświęć chwilkę na zapoznanie się z protokołami Kaspa a się przynajmniej zgodzimy, że Bitcoin odejdzie.
by na podstawie opinii jednego wykopka (tu: ja) studiować white papers ale polecam zrobienie własnego prześwietlenia projektu. Znajdź, proszę, niezaprzeczalnie słaby punkt, bo chętnię przyjmę kubeł zimnej wody na głowę. Ba! za takowy stawiam piwo.


@TataBartusia: szefie wiesz ile było / jest projektów szybszych od btc ba nawet szybszych od visy ? bez kitu to nie wiele daje w krypto w kwesti ceny :/ hajp>technologia