Wpis z mikrobloga

Ze względu na brak stabilności na wifi wziąłem się za przeciągnie 20 metrów kabla przez mieszkanie. Kabel jak wiadomo trochę gruby i mało elastyczny.
Jako że sam nie mieszkam i do tego wynajmuje pokój to chce to upchnąć jak najbardziej schludnie i do tego nie uszkodzić ścian. Czym ten kabel najlepiej byłoby przyklejać? zwykła taśma nie trzyma. Może jakaś dwustronna? a może coś innego? ważne, żeby dobrze trzymało i żebym za pół roku nie odkleił kabla razem z farbą na ściankę.
Wrzucam zdjęcie gdzie muszę po framudze przeciągnąć ten kabel.

#internet #budownictwo #budowadomu #majsterkowanie
kerri - Ze względu na brak stabilności na wifi wziąłem się za przeciągnie 20 metrów k...

źródło: comment_1667653767gARYtMBYQtYZVPhtwrqx8O.jpg

Pobierz
  • 20
@kerri: To jest przewód typu "drut" dlatego jest sztywny istnieją kable internetowe typu "linka" które są elastyczne.

U mnie przez kilka miesięcy przewód był przyklejony pomarańczowym odpowiednikiem szarej taśmy i bardzo dobrze się trzymał, tylko powierzchnię do której przyczepiłem kabel wcześniej odtłuściłem

Czymś takim tylko z innego sklepu:
https://opakowania.online/tasmy-specjalistyczne/851-tasma-elewacyjna-tynk-pomaranczowa.html#/30-szerokosc-48mm/34-dlugosc_nawoju-50mb
faktycznie osiąga ok. 10% deklarowanej przepustowości o stabilności nie wspominając


@Michuy: o kurde.. nie widziałem. Ale ja głupi jestem, że przez tyle lat męczyłem się z tym ograniczeniem do 2x50 Mb/s i pingiem w 10 ms do google dns.
Co do stabilności to się nie wypowiem, bo do tej pory nie zanotowałem żadnego problemu (4 lata użytkowany, HO)