Wpis z mikrobloga

Cześć,
Zna ktoś jakiś #router gdzie można wsadzić kartę sim i lte używać jej jako zapasowego źródła internetu i aby sam soft routera wykonywał przełączenia w sytuacji gdzie internet nie idzie po domyślnym eth WAN?

Moje wymagania:
- min 2 porty LAN 1Gbps
- 2 zakresowe wifi (2,4 i 5Ghz)
- możliwość użycia sim jako zapasu podczas awarii internetu na porcie WAN

Extra opcja było by aby wspierany był przez openwrt albo jakąś alternatywę (ale to nie jest must-have)

Niestety mieszkam w takiej lokalizacji gdzie jedyna sensowna $ i bez limitów danych (poza starlinkiem) opcja jest wifi na dachu z zawrotna prędkością 20mbps które czasem zrywa na kilka minut... Chciałbym aby sam router zapewniał mi zapasowe łączę lte...

#internet #komputery #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
@piotrek2555: sorry ale miktorik mnie odrzucał zawsze cenowo. To tak jakby porównywać tel z Android do IPhone, płacisz 4x więcej a nie dostajesz nic w zamian poza logiem... Zwłaszcza że projekty typu openwrt dają ci taka sama jak nie większą funkcjonalność na sprzętach za ułamek ceny mikrotika....
  • Odpowiedz
@gchmurka: mikrotik, a jak nie to asus mój domowy pozwala na taka sztuczkę ale muszę podpiąć cały modem usb do routera.

Niestety mieszkam w takiej lokalizacji gdzie jedyna sensowna $ i bez limitów danych (poza starlinkiem) opcja jest wifi na dachu z zawrotna prędkością 20mbps które czasem zrywa na kilka minut... Chciałbym aby sam router zapewniał mi zapasowe łączę lte...

sorry ale miktorik mnie odrzucał zawsze cenowo.


to możesz się
  • Odpowiedz
@Bad_Wolf: zasięg lte w telefonie jest więc nawet jak będzie cokolwiek działało z lte to lepiej niż nic po tym wsiowym internecie z wifi na kominie, który niestety czasami po prostu ma pady z niewiadomych przyczyn...

Doczytałem, że na openwrt da się zrobić lte failover więc będę szukał routera który jest kompatybilny z tym softem.. Modemy na USB lte są widzę stosunkowo tanie (do 60 używki) więc chyba pójdę w
  • Odpowiedz