Wpis z mikrobloga

@darino: @sophisticated_ @szaman_aman : piszę poważnie, nie troluje czy możecie mi podpowiedzieć jaki element takiego zegarka powoduje o jego wyjątkowości? materiał/detale/coś innego? bo jeżeli jest to tylko marka / producent /cena rynkowa to ok (tz nie ok ale rozumiem). Czasami czytając pozytywne odczucia innych mam wrażenie, że o czymś nie wiem lub czegoś nie widzę.
@Piter2013:
1. Marka
2. Wykonanie
3. Materiał

Całość zazwyczaj sprowadza się do marki, bo podróbki Rolexa za tysiąc dolarów w 99% są wykonane jak oryginał i jedynie zdobienia czy inne elementy wykończenia zdradzają dobrą podróbkę.
@deadpatelniak: Dzięki trochę mnie to uspakaja i też trochę martwi. Jeżeli przy takich zegarkach tak dużą rolę odgrywa marka to trochę jest scam. (przedmiot dużo kosztuje bo taką ma wartość umowną, a umowna wartość opiera się na drogiej marce która to marka / producent ma wartość umowną bo produkuje drogie przedmioty :) )
@Piter2013: pierwszy meski zegarek naręczny zamowiony przez Alberto Santos Dumont w 1904 u kolegi Louis-François Cartier. Przed tym uzywane byly zegarki kieszonkowe. Bardzo ciekawa historia.( ͡° ͜ʖ ͡°)