Wpis z mikrobloga

@supra107: Jaki to jest procesor i jakie ma obciążenie.

Być może wystarczy sam radiator z odpiętym wentylatorem.
Co prawda będzie krzyczał CPU_FAN Error, ale ten komunikat można zignorować lub go wyłączyć.

Jeśli obciążenie nie jest duże na, powiedzmy niezbyt prądożernym procesorze, to sam odpromiennik ciepła powinien sobie poradzić.

Sam tak zrobiłem na Celeronie G6900 - z niskim tdp jak na procesory intela, ale w roli odpromiennika ciepła z wyłączonym wentylatorem -
  • Odpowiedz
@maniek50005: Ja od razu ci powiem: to i5-4460 i przy stress teście na tym chłodzeniu dobijało do 80C więc odpięcie wentylatora odpada. Jak dla mnie to może to szumić ale nie klekotać jakby o coś zaczepiało choć żaden kabelek o to nie zahacza. Tu jest prosta sprawa, spróbować to poprawić żeby szumiało, a jak nie to spróbuję kupić to chłodzenie z x-komu i może tym razem przyślą z ramką.
  • Odpowiedz
@supra107: Jeśli rzęzi i próbowałeś go już przedmuchać, to trzeba wymienić. Najtańszy cooler to bym brał w lokalnym sklepie od ręki. A jak jesteś z Radomia to Ci mogę nówkę Intela dać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ufo99: @c43amg: Porównanie dźwięku od kompa serwerowego i kompa głównego. Główny ma Ferę 3 a serwerowe stockowe Intela pod Haswell. Serwerowy ma wysoki, irytujący ton a a główny po prostu sobie szumi. Jak Boga kocham w poniedziałek zamawiam to chłodzenie Silver Monkey i mam szczerą nadzieję że tym razem dojdzie w całości.

https://vocaroo.com/1nheTBIO9UKm
  • Odpowiedz
@L3gion: To nie Optiplex tylko rzęch sklecony z podstawki która mi została po jej ulepszeniu, i przedtem była na tym Fera 3 którą przełożyłem z powrotem do głównego kompa, a że to chłodzenie od x-komu przyszło zbrakowane musiałem sobie założyć znowu to stockowe. Problem drugi który mam z tym sprzętem to to że bebechy są włożone do prehistorycznej budy ATX i jest po prostu za duża na te podzespoły bo płyta
  • Odpowiedz