Wpis z mikrobloga

hej mam takiego kompa
Procesor Intel(R) Core(TM) i7-6700 CPU @ 3.40GHz, 8,00 GB RAM

dostałem od brata karte graficzną gtx1660ti

i podczas grania mam spadki FPS. Przez 5 min jest ok a potem się przycina i spada do ok. 20 FPS oraz temp. pokazuję ok. 90 C

czy to może być wina procesora? jest troche stary ma z 6 lat na pewno
Czy może być jakiś inny powód?
Sterowniki są poaktualizowane przez Geforce Experience
Co może pomóc na normalną gre?
Grałem w Dying Light. Wcześniej miałem kartę gtx960 i było w miarę spoko gra

#gry #komputery #kartygraficzne #informatyka #grykomputerowe
  • 54
@tomwoj343: No to throttluje, spróbuj np. otworzyć okno, przechłodzić pokój, otworzyć obudowę, wtedy obciążyć, jak będzie ~70-80 stopni i będzie działać no to masz odpowiedź. Generalnie to te karty są ciepłe, jak chłodzenie jest #!$%@?, albo zabrudzone to taki będzie efekt.
@tomwoj343: Temperaturę 90 stopni czego?
GPU?

Odpal sobie FurMarka na jakieś 10 min i przeprowadz test stabilności pod obciążeniem.
Temperatura 90 stopni mogła by być odrobinę niższa - ale to co cię interesuje to czy spadają klatki podczas tego testu i czy taktowanie pamięci/gpu podczas tego testu spadnie poniżej stanu początkowego.

Proszę za bardzo się nie sugerować wynikiem klatek tego GPU, bo ma one ponad dekadę na karku i to są
maniek50005 - @tomwoj343: Temperaturę 90 stopni czego?
GPU?

Odpal sobie FurMarka ...

źródło: comment_166750128631Qi4G6kbhDbBRBONPPlfj.jpg

Pobierz
@tomwoj343: No to sprawdź czy wentylator jest podłączony do płyty karty, tam jest 2 albo 3 pinowe złącze. Sprawdź czy jak ruszysz wentylatorem to czy nie ma oporu, może zasyfiony w #!$%@?. Odpal msi afterburner, ręczne sterowanie wentylatorami i ustaw 50 albo 100% sprawdź czy ruszą.
Więcej nie przychodzi mi na myśl, ale jeszcze nie widziałem aby zupełnie się #!$%@?ły wentylatory, albo podaj jeszcze dokładny model karty, producent itd.