Wpis z mikrobloga

Przykład chłopskiego rozumu w lewicowym wykonaniu. Ekonomiczna i logistyczna denialistka wierzy, że wystarczy sypnąć kasy, żeby naprawić cały świat bo taka postawa pozwala jej spoglądać na innych z pozycji moralnej wyższości oraz łatwo zdefiniować wroga. I cyk, samopoczucie poprawione bez jakiegokolwiek wysiłku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #heheszki
archubuntu - Przykład chłopskiego rozumu w lewicowym wykonaniu. Ekonomiczna i logisty...

źródło: comment_1667483251rlWrwgxGJbOwqvAVzvlZ3j.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@archubuntu: W sumie powiedziałbym nawet, że jest jeszcze ciekawiej bo lewicowi właściciele Twittera otrzymali teraz mnóstwo kasy którą mogą przeznaczyć na ten szczytny cel a i zostanie im przecież jeszcze większość z tego co otrzymali.
  • Odpowiedz
@aegispolis: Dosłownie ma się to nijak do tego co napisałem, ale już zdążyłem się do tego z Twojej strony przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie odnosiłem się nawet do liczb tylko do samej mentalności.

Na rok. No fajnie, a co dalej? Uwzględniliście dzietność, która z tego powodu najprawdopodobniej się zwiększy. Jak długo da się budować gospodarkę w oparciu o vouchery? Czy będzie to miało wpływ na jej
  • Odpowiedz
@archubuntu

masz 100 mln głodnych murzynów

karmisz wszystkich

mija rok

masz 300 mln głodnych murzynów


Jedyna realna pomoc humanitarna to ta ukierunkowana na edukację seksualną i edukację w ogóle - zwłaszcza kobiet, inaczej to gaszenie problemu benzyną
  • Odpowiedz
czyli nie 6B tylko 6B rocznie


@Stah-Schek: No niesamowite, umiesz czytać, a ludzie nie muszą jeść tylko raz! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dosłownie ma się to nijak do tego co napisałem, ale już zdążyłem się do tego z Twojej strony przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie odnosiłem się nawet do liczb tylko do samej mentalności.


@archubuntu: co xD To my w ogóle
  • Odpowiedz
Nie odnosiłem się nawet do liczb tylko do samej mentalności.


@archubuntu: A jeszcze do tego fikołka - co jest właściwie złego w "mentalności"/stwierdzeniu, że korzystniejsze by było bardziej równomierne dzielenie dóbr, by zapewnić choćby te podstawowe potrzeby wszystkim, zamiast sztucznego podbijania giełdowych indeksów? Niektórzy chyba zdali się zapomnieć, że rynek miał służyć ludziom, a nie być celem samym w sobie.
  • Odpowiedz
Przecież to jest dosłownie odpowiedź z wyliczeniami na pytanie Muska, który pytał, jak jego 6 miliardów może naprawić głód na świecie.


@aegispolis: No dosyć kiepska odpowiedź. To nie jest rozwiązanie problemu głodu na świecie, tylko jego przesunięcie.
Rozwiązanie problemu to sprawienie, że nie będzie on występował, a nie przesuwanie go w czasie.
Dodatkowo, te pieniądze miałyby starczyć na nakarmienie 42 milionów ludzi. Jaki z tym problem? Jest 282,7 miliona ludzi którzy
  • Odpowiedz
No dosyć kiepska odpowiedź. To nie jest rozwiązanie problemu głodu na świecie, tylko jego przesunięcie.


@Wiesmin: Dobrze, to ci dopowiem, bo widocznie jest to za trudne - a nie można takiej kwoty pobierać nie jednorazowo, a co roku? Czy to przekracza granice pojmowania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież cały czas tutaj mowa o systemowych problemach i systemowym też ich rozwiązywaniu, a te wyliczenia miały tylko pokazać przykład,
  • Odpowiedz
@archubuntu co jakiś czas pojawia się podobny temat i zawsze srogo kisnę z łachów, którzy myślą że wystarczy zasypać dziurę zwaną Afryka pieniędzmi żeby każdy M'bubu żył jak w Wakandzie
  • Odpowiedz
Czyli może, ale tylko przez jakiś czas, około 35 lat, nie do końca świata. Zakładając, że już więcej nic by nie zarabiał. No i że jest jedynym miliarderem na świecie, którego możemy opodatkować. I zakładając, że bogaci ludzie nei powodują dodatkowych kosztów dla reszty społeczeństwa, które nie są tutaj wliczone i wiele wiele innych.


@aegispolis: zakładając też, że wartość pieniądza wcale się nie zmieni, ceny żywności się nie zmienią, ilość mord
  • Odpowiedz