Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób z padaczką. Co się dzieje w waszej głowie podczas padaczki? Tracicie świadomość? Próbowałem poszukać w necie ale natłok gówno artykułów gdzie zero tego typu informacji albo bardzo niejasno napisane mnie skutecznie odstraszył.
#padaczka #epilepsja #pytanie #kiciochpyta
  • 6
@Sinti: Mogę odpowiedzieć z perspektywy bliskiej osoby która choruje:
1. tak, utrata świadomości w przypadku petit mal, po prostu jakby Cię zresetowało, nie kojarzysz co przed chwilą robiłeś, czemu tu jesteś, to chwili zaczynasz kojarzyć fakty, poznawać osoby i miejsca. Czasem robi się coś bez świadomości np. gada do kogoś, wybiera telefon i rozmawia, pisze wiadomości, nie musi to być typowe otępienie
2. w przypadku grand mal to często jest tak,
@Sinti: mam przede wszystkim napady typu petit mal - w pierwszej chwili to jest jakby uczucie parcia, taki pierwszy sygnał, że coś dzieje się nie tak. Potem tracę świadomość tak połowicznie - wiem np., że ktoś coś do mnie mówi, ale tego nie rozumiem i najczęściej mechanicznie to powtarzam. Trochę jak autystyk xD Trwa to może minutę, samo przechodzi i kończy się zmęczeniem, czasami po ataku po prostu drzemię. Grand mal
@Sinti: Miałem epizod dziś.Wykręca mi dłoń i głowę w prawą stronę .Tracę władze w nogach i upadam.wraz ze świadomością ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pół biedy jak dziś,że miałem miękkie lądowanie,bo udało mi się dojść do łóżka,ale miesiąc temu #!$%@?łem się na schodach na piętro,a wcześniej jadłem kolacje,gdzie cała treść poszła do góry i oprócz tego,że bolało wszystko to gardło piekło jak po pikantnym.W rym roku to już