Wpis z mikrobloga

Bardzo proszę o pomoc w wyborze tv 55 cali do ps5.
Upatrzyłem dwie opcje:
Sony KD-55X85J za 3700zł
TCL 55C735 za 3300zł
Z tego co czytałem jedyny minus TCL to niska jasność 350nit - warto z tego powodu dopłacać do dwuletniego modelu sony?
Przeskok z telewizora 32cale FHD.

inb4 LG C1
#ps5 #telewizory
  • 19
@wojtas6506: A na poważnie, to skoro stary tv działa, to po co kupować za prawie 4 tysiące złotych nowy "prawie" taki sam? Przeskok widoczny jest dopiero wtedy, gdy kupujesz sobie OLED-a. Zmierzam do tego, że skoro odłożyłeś 4k to może warto poczekać jeszcze nawet rok i zainwestować w coś "przełomowego"? :)
@wojtas6506: Kupowanie wszystkiego innego niż lg oled jeśli grasz w gry to strata pieniędzy. Radzę odłożyć i kupić lg niż kupować jakieś szroty. Tylko LG Oled posiada wszystkie dostępne bajery dla gamingu.
@wojtas6506: OK, przeczytałem wcześniej, że z 42" FHD - z 32 sam rozmiar rzeczywiście będzie już robił różnicę. Mam w domu dwa OLED-y LG 65" i jeden dobry i polecany ówcześnie LCD FHD Samsunga 55". Gdybym wtedy zamiast OLED-a kupił 65" LCD 4k to jestem przekonany, że nie byłoby tego efektu wow.
@Casey1029384756: na pewno ten sam model? ten co podałem jest z tego roku i chyba nie było jeszcze niższej ceny. bawiłem się nim w sklepie i też mi się spodobał, jedyne co mnie powstrzymuje to ta jasność czyli jednocześnie słaby hdr. dla porównania ten soniak w sklepie całkiem fajnie świecił i finalnie nie wiem który wybrać
@wojtas6506: ja gram głównie w ciemnym pokoju. Także nie mam tego problemu. Podczas oglądania tv nie zauważyłem żeby jasność była kiepska. Wszystko zależy od tego gdzie go będziesz używał. Na minus trochę mulący system. Nie tak żeby to przeszkadzało jakoś. Ale zauważalne. W Sony pewnie jest to lepiej rozwiązane. Ja szukałem czegoś budżetowego, ale dobrego zarazem. Padło na Tcl. Ogólnie jestem zadowolony.
@wojtas6506 philips the one 65 (lub mniejszy, wiem, że któryś z mniejszych tego modelu ma panel VA więc może warto rozważyć) cali miedzy innymi dla ambilight który jest serio fajny. Światło wokół telewizora zmienia kolor dynamicznie w zależności co jest na ekranie na danym boku. Dzięki temu ekran wydaje się jeszcze wiekszy i granie po ciemku jest super
@wojtas6506: mam TCL i przyznaje ze te 350 nitow to malo :p specjalnie kupilem do pokoju zaslony ktore nie przepuszczaja swiatla, cierpi tez na tym HDR, czy warto doplacic do sony nie wiem, nie mialem okazji doglebnie tego porownac z innymi modelami TV ale nie jest to raczej diametralnie duza roznica w porownaniu do innych QLEDOW, tam HDR tak samo ssie raczej #!$%@?

za to wiem ze warto doplacic do modelu