Wpis z mikrobloga

Mirasy podpowiedzcie nieoczywiste miejsca do zobaczenia w 3 dni bedac w #oslo #norwegia . Szybki wypad w najbliższą sobotę z rodzinką. Troche mnie kusi wynajac samochod na 1 dzien, czy jest cos wartego do zobaczenia w zasiegu 1 dnia? Dodatkowy plus za podpowiedzi knajp z dobrym jedzeniem lokalnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stashqo sory za personalne wolanie, ale widze ze mieszkasz w Oslo, bede wdzieczny za tipy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie to nie wiem jak tam jest o tej porze roku, na wikipedii pisze że słońce tam nie dochodzi od września do wiosny nawet w poludnie, więc moze popytaj o to miejsce kogoś jeszcze
  • Odpowiedz
@ThorPL: Skoro już mnie wywołaleś to się wypowiem, niekoniecznie mądrze :p
W Oslo to standardowa trasa czyli Opera, potem przejść się po Carl Johans Gate i pod pałac do króla. Od króla to już można pod ratusz gdzie noble rozdają i na fort. Niedaleko jest też przystanek, z którego pływa łódka po okolicznych wyspach, można Oslo sobie z wody pooglądać. Cały rejs trwa z godzinę i wystarczy mieć bilet miejski. Z góry miasto pooglądasz ze skoczni Holmenkollen, warto podjechać. Jak na piwko z widokiem to na Grefsenkollen, stamtąd też można przyjemnie przejść się lasem w kierunku skoczni Linderudkollen gdzie wejdziecie nawet za darmo o ile macie dobrą kondycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z punktów do zobaczenia to też park Vigelada, muzeum łodzi wikingów, muzeum Muncha.

Na dniową objazdówkę to nawet ww. Rjukan się nada, jak z hikiem to tym bardziej bo Gaustatoppen
Stashqo - @ThorPL: Skoro już mnie wywołaleś to się wypowiem, niekoniecznie mądrze :p
...

źródło: comment_1667473333gyEVKWgkmAZ5q96OAEh5qU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz