Wpis z mikrobloga

Z dzisiejszego katechizmu:

Kain po zabiciu Abla zbudował miasto, żeby ukryć swój wstyd. Więc miasto to takie miejsce, do którego się przyjeżdża, żeby ukryć swój wstyd za popełnione grzechy. Na wsi to puszczać się nie można bo wszyscy wiedzą, więc wyjeżdża się do miasta, żeby się puszczać bo tam jest się anonimowym. Porażająca głębia Misiowego intelektu.

#wroniecka9
  • 8
@ja_nie_lubie: Ale generalnie nudne dzisiaj słowo pana było. Myślałem, że za podniesienie ręki na Kapłana przez jutubę, ta ręka zostanie jej urwana przy samej dvpie. A tymczasem cisnął jakieś jałowe #!$%@?.
Bardziej mnie zaintrygował jego nowy bezrękawnik. W ogóle dobrze byłoby zrobić inwentaryzację garderoby. Ktoś tu zaczął, że ma minimum dwie sutanny (bo 2 różne modele). Z kolei ja pamiętam, oprócz dzisiejszej, ma dwie inne katany; "zieloną" i "z matko bosko"
@sypiam_w_zsypie: Też się spodziewałem gromów na jutuba, no ale niestety, ogon pod siebie podwinął. Dość osobliwe były za to wyrzekania na pracujących za granicą że tak nie wolno no bo jak to kasę przekładać nad wizytę na przedsoborowej mszy. Że potem dzieci w Londynie stają się bezbożne i w ogóle przed wyjazdem za granicę to nie należy przyjść po błogosławieństwo, tylko spytać, czy można (choćby chodziło o pieniądze na operację dziecka).
@ja_nie_lubie: Taa, miasto złe, przy czym sam Misiek robił przez lata wszystko, co w jego mocy (plus Popychadła i dość słabej mocy warzyw), żeby mieć miejscówkę i urzędować w centrum Poznania, obok żydowskiego hotelu (pytaj, czy to przypadek), a jak musiał zamieszkać w Baranowie, to kaprysi. I jeździ, oczywiście jak mu się chce i nie zaśpi, do tegoż Poznania odstawiać skecze na Masztalarskiej.
Zaś co do zagraniczniaków, to pluł siarką na