Wpis z mikrobloga

@Kryspin013: diody próbowałem od razu jak ją zobaczyłem. Nie działa. Tam jest jeszcze czujnik Halla, który komplikuje sprawę.
Znalazłem jedynie filmik (link w pierwszym poście) gdzie ktoś rzeczywiście zmienia kierunek obrotu w takim wentylatorze. Tylko niezbyt to się nadaje do tego co planowałem. Wygląda na to, że nie da się uzasadnić ilości pracy włożonej w te przeróbki. Chyba poszukam czegoś bardziej standardowego.
Co do usuniętych komentarzy to było jakieś przedszkole
  • Odpowiedz
@Kryspin013: diody próbowałem od razu jak ją zobaczyłem. Nie działa. Tam jest jeszcze czujnik Halla, który komplikuje sprawę.


@Polanin: a z ciekawości do czego chcesz to wykorzystać? Nie lepiej od razu pujść w 2 kierunkowy wiatrak albo w dwa wiatraki pc'towe?

Co do usuniętych komentarzy to było jakieś przedszkole typu popatrz w lustro. Widać bordo powoduje mimowolne dopasowywanie poziomu do poziomu moderacji.


@Polanin: Pytałem bo też
  • Odpowiedz
@Kryspin013: chciałem to uszczelnić i dać pod wodę jako napęd. Tanie, małe i łatwe do uszczelnienia, bo bezszczotkowy. Alternatywa to pompka zatapialna, ale jest większa. Mimo wszystko chyba się na nią zdecyduję.

Pytałem bo też się naciąłem na typa xD

@Kryspin013: pozostaje tylko współczuć.
  • Odpowiedz
chciałem to uszczelnić i dać pod wodę jako napęd.


@Polanin: Jak? Jak zanurzysz cały wirnik w wodzie to nie ma mowy by uszczelnić to tak by cewki nie pływały.

Na twoim miejscu bym pomyślął może nad silnikami z PC'towych napędów CD
  • Odpowiedz
Jak? Jak zanurzysz cały wirnik w wodzie to nie ma mowy by uszczelnić to tak by cewki nie pływały.


@Kryspin013: cewki i elektronikę mozna zalać np. żywicą. To bezszczotkowy, więc wirnik ma tylko magnes i nie ma kontaktu elektrycznego dlatego może pływać w wodzie.

Na twoim miejscu bym pomyślął może nad silnikami z PC'towych napędów CD

Chyba za szybkie i nie ma jak łatwo uszczelnić, bo to chyba szczotkowe. Zobaczę
  • Odpowiedz
cewki i elektronikę mozna zalać np. żywicą.


@Polanin: no możesz. Są do tego specjalne powłoki konformalne. Tylko co ci po zalaniu elektronini jak masz magnes, przestrzeń między magnesem i rdzeń cewek, który zardzewieje po kontakcie z wodą, a którego już przed wodą nie uszczelnisz? A to tylko jeden z problemów, bo dochodzi jeszcze bród, który pływa w wodzie.

Zobacz sobie jak silniki w pompkach są uszczelnione przed
  • Odpowiedz
@Kryspin013: magnes można polakierować. Rdzeń cewki też można zalać. Wedlug mnie technicznie powinno się dać, ale za dużo roboty.
Ślimak niewiele daje, bo i tak nie ma jak to uszczelnić. Chciałbym, żeby na te 3-5 m głębokości wystarczyło. Znalazłem poradniki gdzie silniczek wrzucają w pudełko po filmie fotorgraficznym, zagrzebują w wosku (chyba do depilacji) i robią dziurkę w wieczku. Inni w ogóle to olewają i wrzucają szczotkowe bezpośrednio do wody.
Polanin - @Kryspin013: magnes można polakierować. Rdzeń cewki też można zalać. Wedlug...

źródło: comment_1667415626OO9iQK0OGTu6KxlmVkP0Bp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ślimak niewiele daje, bo i tak nie ma jak to uszczelnić.


@Polanin: podwójny o-ring :P

Ślimak niewiele daje, bo i tak nie ma jak to uszczelnić. Chciałbym, żeby na te 3-5 m głębokości wystarczyło


@Polanin: to zależy czy chcesz by to było jednorazowe czy trzymało lata. Jak ci nie zależy na wytrzymałości to możesz próbować.
  • Odpowiedz
podwójny o-ring


@Kryspin013: z o-ringiem jest tak, że jeśli jeden nie trzyma to dwa nic nie pomogą. Lepszy byłby simering, ale on zwykle działa w jedną stronę.

to zależy czy chcesz by to było jednorazowe czy trzymało lata.

Projekt z dzieciakiem, żeby coś porobił. Pewnie klika razy w wakacje tym popływamy w jeziorze i się znudzi. Ważne, żeby zbudował z moją możliwie małą pomocą.
  • Odpowiedz
no niekoniecznie


@Felonious_Gru: o tyle o ile. Mały odstęp, ale nie uszczelniasz nic ruchomego.
Magnesy znam, ale to chyba średnio działa. Mam plan to wypróbować, ale traktuję raczej jako plan awaryjny.
  • Odpowiedz