Wpis z mikrobloga

Pamiętam do tej pory jak próbowałem wytłumaczyć kumplowi, który nie gra w żadne gry na PC, że bazą pod moją motywację do ćwiczeń, wzięcia się za siebie i zrobienia formy były achievementy w World of Warcraft :D

Najlepsze jest to, że rzeczywiście tak było. Przez cały okres braku nowego contentu pod koniec Wrath of the Lich King oraz potem w zasadzie przez całe Cata, próbowałem znaleźć sobie jakiś cel w grze (byłem wtedy mocno uzależniony od WoWa) i padło na acziwmenty. Zaczęło się prosto. Od kolekcjonowania mountów. Latających smoków, koni, wszelkiej maści wierzchowców. Wiele z nich dostępnych było tylko jako nagroda za odblokowanie konkretnego osiągnięcia.

Z czasem zacząłem robić wszelkie osiągnięcia. I tak trafiłem na achievement polegający na zrobieniu pomniejszych osiągnięć wymagających uczestnictwa w każdym seasonal evencie w grze przez cały rok. I tu nie chodziło tylko o uczestnictwo ale także ukończenie wszystkich malutkich osiągnięć związanych z danym eventem. I tak przez cały rok. Jeżeli ominąłem jakiekolwiek wyzwanie, trzeba było czekać rok na następną wersję tego samego wydarzenia. Zdobycie osiągnięcia podsumowującego wszystkie eventy w grze zajęło mi około 2 może 3 lata.

I to właśnie wtedy nauczyłem się, że jeżeli się do czegoś przyłożysz, wdrożysz daną czynność w swój plan dnia i nieustępliwie tydzień po tygodniu będziesz dążyć do celu to po pewnym czasie możesz osiągnąć rzeczy które dla innych będą "zbyt trudne". Mimo, że teraz jako osoba przeżywam lekki cringe kiedy myślę o moich doświadczeniach przez 12 lat grania w GRĘ to nie mogę nie zauważyć, że World of Warcraft miał dość dużą rolę w kształtowaniu mojej osoby od 14 do 26 roku życia (tyle czasu grałem w to ustrojstwo)

Dlaczego o tym piszę? Bo postanowiłem podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi młodymi nerdami z internetów. Może się to komuś przyda. Umieściłem też filmik na yt. Niestety filmik jest po angielsku i nie zrobiłem napisów więc nie każdemu będzie się chciało to oglądać (tym bardziej że są to dosć długie wypociny) ale może kogoś to zainteresuje.

Link do vidjo: https://youtu.be/Pv6Km60baXc

PS1 - chciałem żeby moje słowa były jak najbardziej szczere więc jechałem bez skryptu, co wiąże się z faktem, że popełniam wiele błędów stylistycznych i gramatycznych

PS2 - tak jak obiecałem pół roku temu, nie mam zamiaru spamować wykopu moimi wypocinami na ogólnych tagach, nie mniej jednak w ciągu najbliższych 2 tygodni mam zamiar wypuścić jeszcze moje przemyślenia co do AC Odyssey i też mam zamiar ruszyć ten temat tutaj. Potem zamilknę znowu na jakiś czas.

#gry #worldofwarcraft #youtube
  • 2
  • Odpowiedz