Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirabele i Mirki z #szosa
Kierować się sercem i kupić Cannondale CAAD 8 z 2016 na Tiagrze jak na zdjęciu czy rozumem i jakąkolwiek szosę dobrej marki w geometrii endurance na pierwszą szosę w życiu? () Cel: chudnięcie, budowanie kondycji, wycieczki i zwiedzanko w pojedynkę (chyba że znajdę kompanów)
thevion - Mirabele i Mirki z #szosa
Kierować się sercem i kupić Cannondale CAAD 8 z 2...

źródło: comment_1667335466ngALj0C8E3vv21PYSncbrJ.jpg

Pobierz
  • 12
CAAD


@thevion: To rasowa wyścigówka, więc raczej odpuść na pierwszą szosę. Klasycznie Triban i możliwość "przerobienia" na gravela

BB30 #!$%@?ć prądem


@ujdzie: Dlatego mamy suporty Tokena ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@guru8: a co to jest w https://youtu.be/PW3QayYWElY?t=286 ? Na olx/allegro też pełno różnych narzędzi. Ale nie wykluczam, że są modele, że klucz HT pasuje.

Co do uszkodzonych - przed wakacjami jak potrzebowałem suport to było kilka takich z powyginanymi kołnierzami od tych narzędzi, mam nadzieję, że się handlarze spalili ze wstydu, bo poznikały oferty.
@ujdzie: A faktycznie XD Zwracam honor ;D Nawet nie zwróciłem na to uwagi, myślałem że tam klucz HT dał XD W moim suporcie i reszcie co patrzyłem jest pod hollowtecha, więc z góry założyłem że wszystkie tak mają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@guru8: dlatego pisałem że serce mówi co innego i rozum mówi co innego. Dodatkowo serce próbuje wmówić rozumowi że geometria w CAAD8 jest bardziej wyprostowana przez podniesienie główki... No i Tribany mi się po prostu nie podobają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@ujdzie BB30 serio jest takie wujowe? Widziałem masę suportów z BB30 na 24mm w razie wymiany korby na coś z HT2
@thevion: jest upierdliwe w oryginale, bo łożyska wciskasz w ramę i bezpośrednio w niej pracują, więc ją niszczą. Zwłaszcza jeżeli mufa suportu nie jest idealna. Rzeczywiście skręcane suporty w stylu tokena czy wheels mfg rozwiązują trochę problem.

@thevion: Generalnie wszystkie twory typu bb30, bb90 czy inne gówna pressfitowe powinny zniknąć, a ich twórcy wisieć za prześciganie się w tworzeniu coraz większego gówna. Ja mam w swoim CAADzie właśnie wkręcany suport Tokena pod korbę Ultegry i raczej spoko jest.

Triban to wybór rozumem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest upierdliwe w oryginale, bo łożyska wciskasz w ramę i bezpośrednio w niej pracują, więc ją niszczą.


@ujdzie: @thevion: Nie słuchaj go bo #!$%@? jak poparzony, bb30 to suport jak inne i co tam ma się niby niszczyć? Mam pressfita w dwóch szosach, raz młotkiem zakładałem, ą raz śrubą m20 za 2 euro więc dużo taniej jak klucz do suportu. Duże łożyska i duża średnica korby to chyba wiadomo o
@thevion: brać! cannondale jako chyba jedyna firma inwestuje w rozwój ram aluminiowych więc, CAADy są ultra dobre :] co do supportu to zanim ogarniesz się na tyle kolarsko, kondycyjnie szpejowo minie z dwa lata i na bazie zebranej wiedzy będziesz szukać następnej szosy idealnie skrojonej pod Twoje oczekiwania.
Na pierwszą brałbym taką która się podoba najbardziej, bo będzie nas zajawkować na potęgę :D