Wpis z mikrobloga

Śmiało go dojedź do końca mirek, pewnie jeszcze pośmiga a i zdrowiutki dysk może umrzeć z dnia na dzień. A jakieś zdjęcia rodzinne czy inne duperele co nie możesz stracić i tak trzeba w paru miejscach trzymać.
@Mirkujacy: Jaki znowu śmietnik. Dysk jeszcze nie zrelokował nawet jednego sektora a te niestabilne sektory równie dobrze mogą być przez lata niestabilne zanim kompletnie siądą. O ile te błędy nie były wynikiem upadku lub uderzenia w trakcie kiedy głowica szukała danych, wtedy ten dysk jest w pełni sprawny. Ogólnie podejrzanie mało błędów odczytu ma ten dysk, a mianowicie zero.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sielana: No to może ja naciągam klientów na wymianę, co zrobić. Typowy prywaciarz, złodziej. ( ͡ ͜ʖ ͡) Jeśli ktoś chce taki dysk używać na gry, filmy, coś co można w każdej chwili pobrać, to pół biedy. Żadnych cennych danych bym tam nie trzymał. Poza tym spójrz ile ma nalotu, jak na zwykły cywilny dysk to sporo.
@Mirkujacy: Klientowi też bym polecił wymianę, żeby nie zapomniał ostrzeżenia o robieniu backupów i później nie winił mnie że mu zdjęcia rodzinne zaginęły bo "panie, powiedział pan że dysk działa". No i klient to klient, jakie tam naciąganie, trzeba oferować najlepszą opcje a nie najtańszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sielana: No właśnie o to chodzi. Dysk może działać 5lat a może 5dni. "a pan powiedział żeby nie wymieniać" a potem stracę klienta. Mam kilka dysków z 1 czy tam 5 niestabilnych sektorów, można zrobić remap ale to i tak raczej na dane śmieciowe bym zostawił.