Wpis z mikrobloga

Mam GTX 1070 i po podłączeniu dwóch monitorów(obydwa z portów display port), przez kable dp -> hmdi. Nie mam sygnału przy bootowaniu. Jak podpinam 3 monitor przez HDMI lub DVI tam sygnał jest. Dodatkowo system windows(11) raz na jakiś czas gubi sygnał jednego z monitorów. Zwłascza po resecie kompa ustawienia jednego z monitorów są gubione. Często też system nie rozpoznaje prawidłowo monitora. Gdzie szukać rozwiązania? Instalowałem update ze strony Nvidi odnośnie DP tutaj link: https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/
  • 6
@Cycu114: choc moze sie myle (ale raczej nie) to w takim kablu jak mowisz jest uklad ktory robi konwersje obrazu, a podczas bootowania obraz ma rozdzielczosc typu vga i najwyrazniej uklad w kablu nie obsluguje tej rozdzieczosci. Dp do hdmi to nie jest proste polaczenie odpowiednich pinow zwyklym przewodem, gdyby tak bylo to bylby jeden standard z dwoma wtyczkami.
@brakloginuf: Rozumiem, w takim razie jak najlepiej podłączyć monitory do karty? Czy wybrać kable dp > dp i do tego konwertery? Zależy mi na tym zeby jedyny dostepny port HDMI na karcie wykorzsytac do podlczaenia TV
@Cycu114: najlepiej to miec podlaczone tak aby nie bylo zadnej konwersji, ale nie zawsze Mozna bo dzis karty maja czesto np 3dp i 1 hdmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) inaczej dopoki nie sprawdzic w realnym systemie to nie wiadomo czy bedzie dzialac.