Wpis z mikrobloga

@NQ502: skąd dokąd jest podróż? Jeśli jednorazowy kosztuje 15 zł to bilet 8godzinny nie ma prawa wejść, bowiem ośmiogodzinne obowiązują tylko na dystansie do 45 km w aglomeracji krakowskiej.
obie oferty są niejako promocyjne


@piechurek9: jeśli jedna jest tańsza od drugiej to z definicji jest to oferta promocyjna

w Małopolsce nie stosuje się bowiem taryfy podstawowej


ale tu fakt, o tym nie pomyślałem bo za rzadko korzystam z KMŁ i regio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP S.A.) – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa powstała w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego " tylko poprzez intercity oraz jako współwłaściciel SKM trójmiasto" jeżeli polergio to też pociągi które są jako polskie przedsiębiorstwo transportowe w zakresie przewozów kolejowych? Nie znam się aż tak żeby wiedzieć 100% działalności każdej jednej spółki każdego przewoźnika. Dla mnie z logiki wszystko podchodzi pod pkp bo działa jako koleje w Polsce.
jeżeli polergio to też pociągi które są jako polskie przedsiębiorstwo transportowe w zakresie przewozów kolejowych?


@NQ502: bo od 2009 nie mają nic wspólnego z PKP poza tym że jeżdżą po torach i wożą ludzi

Dla mnie z logiki wszystko podchodzi pod pkp bo działa jako koleje w Polsce.

Według tej logiki PKS Flixbus?
Albo MZA Kraków? No przecież też wozi ludzi, jedna cholera czy MPK czy MZA.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andczej: Tak jak wspomniałam nie znam historii każdej spółki z osobna. Ta organizacja była kiedyś pod PKP, nie żyje tym aż tak żeby wiedzieć, że już z tego wyszli.
Ta organizacja była kiedyś pod PKP, nie żyje tym aż tak żeby wiedzieć, że już z tego wyszli.


@NQ502: skoro napisałem wcześniej, że nie mają nic wspólnego z PKP od 2009 to po co brniesz w to dalej?

jak coś na przyszłość:
#pkp - 430 osób
#kolej - 636 osób obserwuje, po to są tagi żeby właściwie tagować
@NQ502: z Oświęcimia do Krakowa bilet jednorazowy jeszcze dziś kosztuje 12,50 zł ale nie obowiązuje na tej trasie bilet 8godzinny więc to jest jakiś błąd. Nie kupisz więc tu biletu za 12,50 zł ważnego na przejazd w dwie strony. Bilet 8godzinny obowiązuje najdalej z Krakowa do Chrzanowa.

To co zamieszczono na screenie to jakiś błąd systemu. Patrzę teraz u siebie i pokazuje dobrze tzn. Oświęcim - Kraków Główny 12,50 zł w