Wpis z mikrobloga

  • 14
#opinia #halloween #kosciol #bekazkatoli

Marsz wszystkich świętych - czy to kolejna próba zawłaszczenia innej tradycji przez kk? Za 30 lat będą wmawiać, że to ich jest oryginalne i było przed halloween?
Właśnie widziałem ten marsz, szli poprzebierani za mnichów, z pochodniami i recytowali za księdzem "ojcze nasz" - radości tam żadnej nie widziałem, wręcz to było takie mroczne, ale kto co woli, dziecka bym tam nie puścił. Kościół tradycyjnie #!$%@? innym.
  • 15
  • Odpowiedz
@EmDeCe:
@moll: może jak są dzieci to jest na smutno, za x lat jak dorosną będzie można się spokojnie i legalnie napie..lic i będzie inna atmosfera

Jeżeli chodzi o walentynki pewnie nie każdy się orientuje o co z tym Walentym, albo w kwestii innych świat i np. Mikołaja.
W sumie halloween to jest komercja i nie każdy to trawi, brakuje tam głębi z tym cukierek albo psikus, bardziej psikusowy może
  • Odpowiedz
@juin: mszalne dla wszystkich? xD

dla mnie to wszystko takie jakieś smutne aż smutno mi jeszcze bardziej...
- adwent niby "radosny czas oczekiwania na narodziny Jezusa" od kilku lat, a dalej idzie to przaśnie i postnie
- ludzie chcą celebrować zaduszki, a KK nadal obstaje przy Wszystkich Świętych, których ludzie mają w poważaniu, bo i tak ich więcej niż dni w roku się nazbierało. Poza tym nadal stawianie męczenników za wzór
  • Odpowiedz
@juin: widać zależy od charakteru... ja lepiej funkcjonuję bez przymusu postnego, który trochę wiązał się we wcześniejszych wiekach z "racjonalizacją" ubogiej diety lub potrzeby oszczędzania żywności w niektórych okresach w roku.

Zdecydowanie bardziej od umartwiania się "prywatnie", wolę promowanie bycia miłym i uprzejmym dla innych, jeśli nie zawsze da się być dobrym w szerszym pojęciu - uśmiech na co dzień, powiedzenie dzień dobry/proszę/dziękuję/do widzenia/miłego dnia, przytrzymanie komuś drzwi, przeczytanie etykietki na
  • Odpowiedz
mszalne dla wszystkich? xD


@moll: ale, że komunia pod obiema postaciami ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Polskie pieśni i modlitwy zostały ułożone w Polsce, to niby jakie mają być? Wesołe?
  • Odpowiedz