Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy proszę o poradę. W związku z tym, że mam pracę siedzącą i coraz częściej dokucza mi dolny odcinek kręgosłupa (33 lvl.) mam do Was pytanie, jakie uniwersalne urządzenie do ćwiczeń polecacie dla amatora? Chciałbym wzmocnić mięśnie pleców, przy okazji zgubić trochę brzucha i rozbudować klatkę. Myślałem o wioślarzu powietrznym lub wodnym, ewentualnie orbitreku. Co polecacie?
#pytanie #pytaniedoeksperta #silownia
  • 7
  • Odpowiedz
@olisabebe: Trening siłowy. Aeroby wszelakiego typu - czy to wioślarz, czy orbitrek wcale nie pomogły mi z bólem lędźwi, a wręcz przeciwnie, a swojego czasu robiłem sporo cardio właśnie na tych dwóch urządzeniach. Potem zacząłem coś tam dźwigać i jak renkom odjoł.
  • Odpowiedz
@olisabebe: Siłownia i trening ogólnorozwojowy. Nie ma jednego urządzenia, które pomogłoby ci na wymienione problemy (no chyba, że kupiłbyś sobie bramę jak na siłowni za 20k XD i ławkę).
Wszelkiego rodzaju klęczniki biurowe, regulowane biurka itp moim zdaniem będą tylko tuszować twoje problemy (sam pracuję 100% zdalnie). Powinieneś ćwiczyć nad wszystkimi partiami ciała a wraz z czasem i konsekwencją wzmocnisz plecy na tyle, że utrzymanie poprawnej postawy siedząc nie będzie problemem
  • Odpowiedz