Wpis z mikrobloga

Mam propozycję wyjazdu do Niemiec jako operator lasera/krawedziarki. 13euro netto na godzinę, juzpo odtrąceniu za mieszkanie. Umowa agencyjna. Czy 13euro to dobra stawka ? Firma nie wymaga znajomości języka niemieckiego, tylko jakieś podstawy niemieckiego lub angielskiego. Warto zainteresować się tą ofertą?
Obecnie pracuje za 4k netto w Polsce i te 2k netto euro wydaje mi się ciekawa propozycja.
Za 13 euro warto robić u Niemca? Jest to uczciwa stawka ? #niemcy #emgracja
  • 14
@baltek Też pewnie wszystko zależy od warunków dotyczących samego pobytu na miejscu. Czy jest to pomieszkiwanie na głowie, dzieląc pokój z trzema Sebiksami itp, czy osobny pokój np. w hotelu.

Przyjrzałbym się też samej umowie, czy nie ma jakichś wałów itp.

Oferowanie stawki netto w Niemczech to trochę dziwny zabieg, bo tej wysokość, zależy od kilku zmiennych.

Załóżmy, że wszystko jest ok i przyjechałbyś "dorobić", oszczędzając hajsiwo, to oferta wydaje się być
@baltek: @kurczakos1: @Boczq551: @posepny1:
Tak Wam podsumuje, bo mam spore doswiadczenie w agencjach. Ogolnie agencje moga sie oplacac bardziej niz praca w normalnej firmie, jesli spelnione jest pare warunkow. Zreszta mialem kiedys stworzyc duzy poradnik, poparty wiedza ksiegowych, z roznymi formami zatrudnienia, ale nie warto.

Umowa agencyjna.

Zalezy czy jest to umowa z firma z Polski czy Niemiec.

Warto zainteresować się tą ofertą?

Nikt nie wie co to
@NexciaK

Hotele to najgorszy sposob mieszkania. Serio. Po 4 dniach w Berlinie juz mnie #!$%@? strzelal.


Dzielenie pokoju z alkonem Krzyśkiem, który leje pod siebie i Wojtkiem co jara przy zamkniętym oknie przy akompaniamencie hitów polskiej sceny hip-hopowej lepsze? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Miałeś okazje kiedyś być w takich gettach? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Na niemieckim tarfivertrag ciezko jest zrobic jakiegos wala,


Można można
@kurczakos1: O prosze, cos sensownego na wykopie. Cos nowego ;)

Dzielenie pokoju z alkonem Krzyśkiem, który leje pod siebie i Wojtkiem co jara przy zamkniętym oknie przy >akompaniamencie hitów polskiej sceny hip-hopowej lepsze? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Miałeś okazje kiedyś być w takich gettach? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bez przesady. Ale jednak dam przyklad. Hotel kosztuje ok 100EUR/doba. Od lebka. Za 30EUR doba
@NexciaK

W firmie bez AZK pracujesz wieciej, dostajesz wiecej kasy i sobie za niego placisz. A tak to masz ekstra wydatek, ktory Ci sie wyrowna jak za pol roku wezmiesz wolne.


Nie. Proszę wtedy o wypłatę moich nadgodzin w tym miesiącu. Nie wiem jak gdzie indziej, ale i mnie tak to działa.
@kurczakos1: Zalezy od taryfy. Raz mozna, raz nie, raz mozesz calosc, raz masz zostawic minimum 37,5.
Ja jestem zdania ze to co zarobie - chce miec na koncie bankowym. Jak kasa jest u mnie, to wiem ze jest. A jesli zdarzy sie raz na rok sytuacja ze musze wziac urlop bezplatny - trudno. Trzeba sie z tym liczyc.
Pisales o januszeksach. W tym wypadku tym bardziej. Ciezej wbic jakas kare z
@NexciaK Nie no, bez wątpienia masz z tym wszystkim o wiele większe doświadczenie :-)

Ja odkąd przyjechałem (prawie 10lat), mieszkam w dokładnie tym samym mieszkaniu I pracuje w dosłownie drugiej pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kurczakos1: Staram sie wczuc w sytuacje swiezaka.
W zwiazku z tym wiem w co sie tu gra.
Zwlaszcza w januszexach. Zaloz ze masz AZK. Powiedzmy czeka tam 500€ w netto.
Kasa jest na koncie januszexu. Nie wyplaca dla 100 frajerow, max 3 pojdzie do prawnika.
A jesli jest na Twoim koncie to firma musi udowodnic ze cos mialo miejsce i czesto zrezygnuje, jesli od poczatku nie ma racji.
Dlatego to co