Wpis z mikrobloga

@Synetic: dalej xbx, game pass + cloud + gry dwuplatformowe (zarowno na konsole jak i pc), poza tym masz prawie normalne edge (bez wtyczek i pobierania plików) i można nety sobie przeglądać na czilku
@Synetic: Tańszy jest XSX, lepsze gry ma - moim zdaniem - PS5, a tak jakby dla gier się kupuje konsolę ¯\_(ツ)_/¯
"Przyszłościowe" są tak samo. Zobacz sobie co wychodzi na którą konsolę i zadecyduj pod tym kątem, a nie słuchaj ludzi którzy kupili konsolę "x" i będą jak Jehowi wmawiać Ci, że też musisz kupić sobie taką konsolę jak oni.
Abonamenty gier - na XSX masz GamePassa, można go nadal bardzo
@Synetic: Zależy, czego oczekujesz. Ja np. nigdy nie miałem playstation, więc kupiłem ps5, żeby ograć wszystkie wcześniejsze exy i oczywiście te, które będą się pojawiać. Jesli miałbym wybierać konsolę pod względem dostępnej biblioteki, to pewnie Xbox jest lepszy, ale z drugiej strony przez kilka lat z xone w ogóle nie grałem w to, co było w game passie, bo i tak kupowałem tytuły, które chciałem mieć. Jak dla mnie exy ps
XBOX
-cena
-wygląd (dla mnie istotne bo nie szpeci salonu)
-gamepass
-wstęczna kompatybilność na każdą generację (Na PS5 chyba tylko z PS4 można)
-granie w chmurze
-wygodniejszy pad (kwestia gustu)

PS5
-marka
-więcej gier ekskluzywnych
Wiem, że minęło bardzo dużo czasu od powyższej dyskusji, ale ten wynik zwróciło mi jako jeden z pierwszych w wyszukiwarce, rozszerzyłbym go o dostępność tanich kluczy. Aktualnie - nie wiadomo jak długo to jeszcze potrwa, być może MS zacznie to ograniczać, ale na xbox można kupić dziesiątki gier - w tym nowe produkcje w bardzo konkurencyjnych cenach na innych niż europejskie rynkach (Argentyna, Turcja, Egipt, Nigeria, ale także USA czy Australia). Wystarczy