Wpis z mikrobloga

@awcalezenie: ja mam PW3 i zastanawiałem się nad PW5, bo np. w PW5 jest większy ekran, można ustawić dark mode, można ustawić temperaturę światła (białe czy zółte i wszystko pomiędzy), ale zrezygnowałem z dwóch powodów: nowszy model ma płaski front (mój ma ekran lekko obniżony, jakby wkomponowany w resztę urządzenia) i PW5 ma bardzo refleksyjną powłokę.
@awcalezenie: kupiłem w lutym Paperwhite 5, jako mój pierwszy czytnik w życiu. Jest wspaniały! Czytam codziennie przed snem ok 2-3 godzin, a bateria starcza mi na 30 do 45 dni (jasność 4 lub 5, ciepło 4 lub 5 i darkmode). Serio (!)
@awcalezenie: Jak widać kupujesz raczej "na długo", a nie skaczesz z modelu na model. Jeżeli jesteś w stanie wydać odrobinę więcej na kolejne długie użytkowanie, to poczekałbym na twoim miejscu jeszcze chwilę. Amazon pokaże niedługo następcę Oasis - bo 3 już ma swoje lata, a w nowym powinno być złącze USB-C które ułatwi ewentualne ładowanie/przegrywanie plików.
Zobacz https://goodereader.com/blog/kindle/amazon-kindle-oasis-4-will-come-by-the-end-of-the-year - jak tu piszą można się spodziewać nowego modelu tuż-tuż.