Wpis z mikrobloga

Powie mi ktoś w skrócie jak zbudować efektowną gospodarkę w Polsce? xd
Początek idzie nieźle, ale potem zaczyna brakować surowców i płacę gigantyczny hajs za materiały potrzebne do budowy i w końcu zaczynam tracić.
#victoria3
  • 15
@Narcyz_: W sumie jedyna rzecz jakiej brakuje Polsce wyzwolonej z Rosji, to olej i siarka. Na mazowszu dajesz edykt z bonusem do fabryk i budujesz tam zdecydowaną większość przemysłu(na tyle na ile pozwala populacja). Wielkopolska edykt na surowce i tam budujesz głównie kopalnie, ale jako że nie masz siarki, to bez używania dynamitu. Małopolska głównie farmy i zagrody a jako że nie masz siarki(x2), to nawóz bierzesz z zagród i na
@bachuxd: No i nie chodziło mi o to, żebyś produkował tylko żarcie i gorzałe, ale akurat na farmach ta metoda z cukrem się wydaję najlepsza. Ogólnie musisz produkować praktycznie wszystko oprócz drewna, a głównie to narzędzia, papier, meble i szyby.
@vytah: No ja w Japonii mam chyba, #!$%@?, więcej wungla niż w całej Europie jest. XD W zasadzie grając tam, ekspansja jest zbędna, bo mam wszystko oprócz kauczuku. Nawet ropę naftową niedawno odkryłem. I tak, przed II WŚ Japonia miała tych surowców trochę więcej. Eksploatacja zaczęła się mniej opłacać z czasem, ale tutaj to przegięcie. Dosłownie siedzę na złożach wszystkiego, gruntów ornych od #!$%@?, praktycznie nie ma rzeczy, której bym nie