Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym złożyć sobie urządzenie do odtwarzania filmów na 4k TV wraz z kinem domowym 5.1, a dodatkowo chciałbym zrobić z tego NAS z dwoma dyskami.
Myślałem o jakimś terminalu (dużo tego i tanio na allegro), ale większość nie ma wyjść HDMI, tylko Displayport. Czy po zastosowaniu konwertera dźwięk będzie też przesyłany do telewizora?
Obecnie mam RPI3 z podłączonym dyskiem po USB, ale po pierwsze słabo działa z filmami 4k, a po drugie prędkość przesyłania czegokolwiek na dysk jest niska. Można za to ustawić dźwięk jako "HDMI pass-through", więc moje Logitechy Z901 otrzymują dźwięk w formacie 5.1.
Ktoś coś poleci?
#kodi #nas #tvbox #raspberrypi #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z0nk0: ładnie. Masz jak zmierzyć ile je prądu? Ciekaw jestem, bo z tego co widzę to zwykle starszy sprzęt nawet jak mały to je dużo. A byłaby fajna opcja na tani serwer backupów :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Z0nk0: mi lenovo w idle he 5W, ale z jednym dyskiem ssd. 15W to nie tak źle, da się lepiej, ale jeśli to pod jakimś obciążeniem to większość i tak jedzą dyski.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Z0nk0: no to spoko wynik. Kurde, może to niegłupia opcja, szukam czegoś na serwer backupów. Chociaż wtedy cenę podyktuje mi cena dużego dysku 2.5“, eh, tak źle i tak niedobrze :p
  • Odpowiedz