Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Krajczar: "Myślicie, że warto czekać na jakieś promocje na Black Friday?"

W Polsce masz promocje "Black Frajer" ceny wyższe jak przed promocją. Chyba że kupujesz z USA, tam się trafiają okazję
  • Odpowiedz
@Krajczar: Za 1300 masz 27 benq pd2700q w komputroniku; sRGB pokrywa w 99%, adobe rgb ledwie w 75% ale jak na budżetówkę wygląda na spoko opcje. Minus, to tylko rozdzielczość 2k
  • Odpowiedz
@Krajczar: https://www.displaydb.com/compare/eizo-ev2450/benq-pd2700q

Eizo ma mniejszą głębię nieznacznie niższe pokrycie w srgb (1% xd) w sumie nie wiadomo ile ma adobe rgb. W każdym razie, u mnie w robocie używają tych gamingowych eizo bo nie chcą zrozumiec że dobry monitor to podstawa. kalibrowałem je i w sumie do dłubania w domu do internetu sprawdza się ok, mają dobre wartości kontrastu, czerń wyświetlają znośnie. Jak na pierwszy monitor będzie lepszy niż większośc tego co jest na rynku polskim. Potem jak chwycisz bakcyla albo zaczniesz zarabiac na tym i bedziesz musial wysylac material do labow to ogarniesz sobie cos lepszego.
Podstawa to po kupnie kalibracja monitora. I tutaj albo szukac ziomka ktory ma kalibrator i Ci to ogarnie, albo dzwonisz do jednej z osob ktore sie reklamuja i przyjezdzają do Ciebie, koszt czegos takiego to 200-300zł, zależy na kogo trafisz. Kalibrator sam w sobie to koszt 2000zł więc średnio opłacalne. Xrite zaleca kalibrowac co miesiac najrzadziej, ja z lenistwa robie 2 razy w roku, mimo ze mam dostęp do kalibratora z pracy, ale są też tacy co robią to raz do roku czy nawet na kilka lat, ogólnie im lepszej klasy monitor tym teoretycznie lepiej powinien trzymac parametry. Mi na dziadowskiej ilyamie ktora sluzy za monitor pomocniczy po roku wyskoczylo że muszę zdjąc 2% z niebieskiego kanału.

jop Benq wrócił znowu na 1500, ja go wyhaczyłem za 1400; z tym 1300 to przesadziłem, pisałem z pamieci i babol się wdarł. Ogólnie mirko działa dziadowsko jezeli chodzi o zasiegi, mozesz spróbowac jeszcze raz zalozyc watek o tanim monitorze. siedzi tu sporo grafikow
  • Odpowiedz