Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zależy mi na tym żeby wideorejestrator działał w trybie parkingowym ale nie chcę grzebać i modyfikować instalacji w aucie. Czy dobrym pomysłem jest podłączenie wideorejestratora bezpośrednio do powerbanka, który będzie w schowku i jednocześnie powerbanka do złącza USB po zapłonie? Dzięki temu chyba cały czas kamera będzie miała zasilanie a powerbank będzie się w trakcie jazdy doładowywał. Dobrze myślę?

#motoryzacja #samochody #kamerasamochodowa #wideorejestrator
  • 8
@Rst00: Ale po co tak kombinować? Jedź do warsztatu car audio i ci zamontują profesjonalnie kamerkę, tylko dokup do niej adapter zasilania.

Nie ma żadnego sensu kombinowanie z jakimś powerbankiem, bo bateria w aucie jest wielokrotnie większa od powerbanku. Wystarczy układ z odcięciem zasilania przy rozładowanej baterii i wszystko będzie bezpiecznie chodzić.

Szkoda czasu i życia na takie kombinowanie. Zamontując i raz i zapomnisz o tym.
@Rst00: wez kup z ali moduł odcinający napiecie gdy spadnie ponizej ustawionej i podłącz przez to rejestrator. Ustaw se jakieś bezpieczne np do 12.2v zeby fura byla w stanie odpalić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@franek_w: jest AC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@brh77603: no ale co jakiś czas mogę go doładować biorąc na noc do domu. Co do zabicia w zimie to nie jestem przekonany, przecież w środku auta w schowku temperatura będzie o parę stopni wyższa niż na zewnątrz i co prawda jego pojemność pewnie spadnie ale działać będzie.

@cwlmod: @525tds: no właśnie to odpada bo auto na
@Rst00: Przeciez to nie ma wpływu na gwarancje. Podpięcie kamerki polega tylko na wpięciu sie w bezpiecznik zapłonu i np zapalniczki (z ktorego ciągniesz prąd). To wszystko sie po prostu wypina
@Rst00: takim czyms wpinasz tam gdzie jest napięcie bez zapłonu. nie uszkadzasz instalacji w ten sposób, proces jest zawsze odwracalny. Moduł z ali kosztuje 2 dychy. Możesz dać przekaźnik żeby po odpaleniu auta automatycznie przełączał na zasilanie z pominięciem tego modułu, by np. przy odpaleniu nie wyłączył kamerki, bo przy rozruszniku napięcie spada chwilowo poniżej 10V więc moduł by ją wyłączał (spadek poniżej ustawionego 12V). Ze wszystkim taki automat zrobisz w
525tds - @Rst00: takim czyms wpinasz tam gdzie jest napięcie bez zapłonu. nie uszkadz...

źródło: comment_1667061462JyuxkxG5cQ8xS7MH17K0Zb.jpg

Pobierz
@525tds: ale kombinacja xD Jak ktoś się za bardzo nie zna to raczej czarna magia. Już wyrosłem chyba z aż takiego grzebania i kombinowania xD Podrzucisz jakieś linki żeby znaleźć to co na zdjęciu i ten przekaźnik?