Wpis z mikrobloga

Jaka jest obecnie najlepsza na rynku usługa do monitoringu serwera Linux? Potrzebuję miejsca gdzie będę wrzucał logi typu: użycie CPU, dysku, pamięci RAM. Potem potrzebuję, żeby mi narysowano ładny wykresik i wysłano alert na maila w razie potencjalnych problemów. Potrzebuję też mieć możliwość rejestrowania zdarzeń według własnego uznania. No i fajnie jakby był dostępny gotowy output do telegrafa.

#linux #devops #informatyka
  • 18
  • Odpowiedz
Aha, no i mówiąc "najlepsza usługa" to mam na myśli niski próg wejścia i niskie ceny, wysoka dostępność nie jest kluczowa, logów też nie będzie dużo.
  • Odpowiedz
@nameisnull: a z zewnętrznych usług? Bo rozumiem to co wymieniłeś to software który sobie mogę postawić na swoim serwerze? Ja bym się chciał nie musieć martwić czy mi to wszystko działa. A jak mi serwer spłonie to chciałbym móc potem sprawdzić dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@638F3D: @yggdrasil: @rewida17:
To ładnie chłopaki pojechaliście :)
Chłopak chce ram i CPU monitorować i mieć notyfikacje mailowe a padaja Toole APM new relic i dynatrace :p

Poza tym jeśli New relic nie jest tani, to może warto wspomnieć że dynatrace jest o rząd wielkości droższy :p

@638F3D: gdzie ta Infra stoi? Praktycznie każda platforma ma coś swojego.
  • Odpowiedz
gdzie ta Infra stoi? Praktycznie każda platforma ma coś swojego.


@annotate: infra to dużo powiedziane. Raspberry pi xD

Już mi to po prostu parę razy #!$%@? padło i się dowiedziałem dopiero po dwóch tygodniach od zdarzenia.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yggdrasil: wszystko proste i łatwe, ale wymaga dużo infry, wstrzyknąć agenta w każdy element, a później samo używanie szybko robi się też zawiłe bo soft ma ogromne możliwości.

Koszt tego to może wyjść parę milionow dla większej organizacji (kiedyś jeden agent - czyli np. jeden JVM) to było wyjściowo ponad 30k sztuka, a to przecież dopiero poczatek kosztów. Nowsze licencje chmurowe są jakoś zupełnie inaczej liczone ale jakoś nie wierzę
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@638F3D: haha, lol. Właśnie polecili Ci soft z licencjami za kilkaset tysi i potrzebym hardware jak kilkadziesiąt rpi :)

Postaw zabbix. Jest zajebisty, mimo że #!$%@? czasem. Ale do infry jest super. Tak z 2GB ram potrzebujesz do małego serwerka, powinno śmigać na luzaku. Jak masz gdzies już serwer MySQL czy elastic to nawet lepiej.
Są notyfikacje na różne sposoby, ew. możesz śpiąc jakieś swoje, na przykład pushover (robisz tylko
  • Odpowiedz