Wpis z mikrobloga

Ah.. dzieci z dawnych Kresów wschodnich wybrały angielsko-niemiecką arystokratkę na swoją gwiazdę przewodnią! Piękna sprawa ( )
  • Odpowiedz
@Dragimir: serio Wałbrzych a nie

Der Ort wurde 1305 erstmals urkundlich als Waldenberc erwähnt. Der polnische Name Wałbrzych stammt vom schlesischen Namen Walbrich oder Walmbrich ab (Walmberg, Berg → „Birch“ → „Brich“).[

?
  • Odpowiedz
@juin: Vom 1. Dezember 1869 bis zum 14. Januar 1870 streikten während des Waldenburger Bergarbeiterstreiks rund 7.000 Waldenburger Bergleute. Das war bis dahin der größte Arbeitskampf in Deutschland.

....

Die Industrialisierung führte zu einem starken Anstieg der Einwohnerzahl: 1885 lebten rund 13.000 Menschen in Waldenburg, 1900 waren es 15.106 und 1910 19.681. Die Bevölkerung war überwiegend evangelisch. Am Anfang des 20. Jahrhunderts gab es in Waldenburg eine evangelische Kirche, eine altlutherische
  • Odpowiedz
@juin: panie, wygrała babka ewidentnie związana z tym miejscem. Przegrał papaj co nie widział i nie słyszał. Rozsądni konserwatyści kwiczą.

Gdzie wady?
  • Odpowiedz
@juin: w sensie że z Hitlerem Papaj też powinien przegrać? Nie wiem, może. Obaj nieciekawi.
A tak bardziej serio - kto pierwszy stosuje reductio ad hitlerum ten przyznaje sie do porażki
  • Odpowiedz
@thorgoth: czaisz że po raz pierwszy nie mogę załadować obrazka na wykopie? To z wiecu Hitlera w Wałbrzychu.. to nie jest reduction tylko fakt historyczny- był i występował w waldbric, klicknij na link, to nie teoria, więc zgodnie z przedmówcą - faktycznie ma więcej wspólnego...
  • Odpowiedz
A to nie wiem czy do końca na temat jak nie to proszę wyjaśnić:

https://m.youtube.com/watch?v=E035-pYXuYs

Waldenburg Burning 16. April 1945

To raczej pomyłka, prędzej film o wypalonym mieście załączony jest o:

Waldenburg − miasto we wschodnich Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w okręgu administracyjnym Chemnitz, w powiecie Zwickau (do 31 lipca 2008 w powiecie Chemnitzer Land), siedziba wspólnoty administracyjnej Waldenburg.

W PL byli raczej tylko i Rosjanie ZSRR
  • Odpowiedz