Wpis z mikrobloga

Czy po korzystaniu z #linux przez dłużej niż 4 miesiące:
A - po 4 lub więcej miesiącach z własnej woli wróciłeś/aś na #windows?
B - po 4 lub więcej miesiącach z własnej woli zostajesz na linuxie?
C - po 4 lub więcej miesiącach robisz dual boota?
D - nie dotyczy, ale chcę poszkalować papieża
#pytanie #informatyka #komputery

Czy po używaniu linuxa, chcesz wrócić na windowsa?

  • A) używałem/am linuxa, wolę windowsa 20.1% (34)
  • B) używałem/am linuxa, wolę linuxa 47.3% (80)
  • C) używałem/am linuxa, wolę dual boota 10.7% (18)
  • D) jan paweł drugi dawał dzieciom szlugi 21.9% (37)

Oddanych głosów: 169

  • 13
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RedveKoronny: ogólnie to unixy znam od jakiegoś 2007 roku. Na stałe na Linuksa przesiadłem się dopiero w marcu tego roku bo wreszcie można bez problemu pograć co nie powiem, jest moim głównym zajęciem na kompie w domu. Co ciekawe najpierw zrobiłem dual boota w styczniu i konfigurowałem sobie system do finalnej postaci.
@3zMK2: ja w sumie z drobnymi przerwami na dual boota, jest od roku na samym linuxie, i bardzo sobie chwalę. Dzisiaj na chwilę postawiłem windowsa na maszynie wirtualnej, i po godzinie miałem go dosyć. Najbardziej mnie chyba wkurza w windowsie to, że na każdym kroku traktuje użytkownika jak debila, i blokuje mu wykonanie jakiejś akcji.

Przykładowo: pobierałem dzisiaj meson build system. Defender 3 razy sie mnie musiał spytać, czy na pewno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RedveKoronny: wszędzie prawie mam dual boot, 80 procent czasu siedzę na linuxie, jednak od czasu do czasu zdarza się że odpalę Windows bo potrzebuje zrobić coś na apce której nie ma alternatywy na linuxie, albo najzwyczajniej w świecie zrobię to szybciej na windowsie. Generalnie nie dyskredytuje żadnego systemu, każdy ma swoje wady i zalety, dlatego dual boot mi pasuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RedveKoronny: Znalazłem idealne distro. Nie jakieś tam bardzo dobre tylko zajebiste. Korzystałem przez półtora roku bez problemu. Byłem pewny że juz z nim zostanę to mi #!$%@? zakończyli wsparcie. Próbowałem podobne, ale tamto bylo jedyne w swoim rodzaju i teraz siedze na macOS i jest calkiem ok.

@RedveKoronny: Ciężko powiedzieć, używałem linuxa i wolę go w pełnym ogóle jednak przez wgląd na to, że w wolnym czasie gram w gry to wolę zostać na windowsie a z dual bootem nie chce mi się bawić.
(tak wiem o steamOS postawionym na jądrze linuxa)
@RedveKoronny: Używam i Windowsa i Linuksa (w zależności od humoru). Linux moim zdaniem działa lepiej jeśli chodzi o żwawość działania, ale dopracowanie w niektórych aspektach kuleje. Z drugiej strony Windows ma moim zdaniem lepszą bazę softu. No i ma bardzo dobre WSL, jak ktoś potrzebuje coś z Linuksa. Oba systemy nie są u mnie w 100% stabilne.
@RedveKoronny: Mam VMkę Linuxa i kilka Windowsów, ale hosta mam Win. Łapię się często na tym, że jednak wiele zadań łatwiej i szybciej mi zrobić w Linuxie, aczkolwiek do codziennego użytku Windowsik elegancki. (ale za to co zrobili z zapisywaniem plików w ms office to #!$%@? im w dupę, bo jest to irytujące w #!$%@?....)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RedveKoronny: z Linuksa korzystam od 2009 roku. Mam nadal dualboot, bo nie wszystkie programy działają pod Linuksem i raczej nigdy działać nie będą. Nie chce mi się bawić w maszyny wirtualne, więc od święta odpalam sobie Windowsa
@RedveKoronny: Używam już około 15 lat Linuxa i nie odnajduję się w Windows. Próbowałem Windowsa 11 jakiś czas temu ale nie działała mi drukarka i karta dźwiękowa. Dodatkowo jakieś konto musiałem założyć, żeby to móc używać. Wróciłem po weekendzie do Linuxa.