Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
przygotowuję się do wysłania swojego pierwszego juniorskiego cv i mam dwa pytanka.
1. Jak nie ukończyłem studiów to umieszczać informację o moim wykształceniu czy olać temat?
2. Jeśli tworzyłem proste kontrybucje do open source (te z tagiem good first issue na gh) to wpisywać to w
doświadczeniu czy jednak lepiej gdyby to były jakieś bardziej zaawansowane rzeczy?

#programista5k #programowanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635b8c00ef1204b9ecda1881
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: j.w
2. To spory plus, zauważ że musiałeś sklonować repo, uruchomić czyjś projekt, odbić się od odpowiedniogo brancha na nowy z odpowiednią nazwą, poprawić błąd i wystawić PR. Bez pomocy przy braku doświadczenia nie jest to takie oczywiste. Tymbardziej że wielu kandydatów do pierwszej pracy nie umie (jeszcze) pracować w zespole.
Janusz Softu: Ludzie w cv potrafią potężnie walić w #!$%@?, nie bój się chwalić takimi rzeczami. Jak wyżej, odnośnie uczelni napisz, że w trakcie (a jeśli kończysz niedługo to dodaj też spodziewaną datę ukończenia, jeśli jeszcze został ci ponad rok to nie wpisuj tej daty).
Kontrybucje w open source to bardzo dużo (no chyba że robiłeś jakieś gigapierdoły, które nie wymagały w ogóle rozeznania w kodzie, typu literówki w readme, no