Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szukam czegoś w temacie #medytacja dla zielonych. Polecono mi Saghguru, ale dla mnie to totalne voodoo, zalatuje czymś pseudo głebokim, nie podoba mi się głos, zwyczajnie mnie to irytuje. Medytacja ma wyciszać, a nie wkurzać.
Przeglądałam youtube'a, ale nic też specjalnie nie wpadło w oko ani w ucho.
Porzebuję załapać kontakt albo nabrać dystansu do swoich emocji (jedno z dwóch XD) i podobno medytacja ma w tym pomóc.
Jest coś, co polecicie?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635aced7ef1204b9ecd9f6f0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania:
Mimo, że medytuję z różną częstotliwością od dość długiego czasu to nigdy nie przekonywały mnie zbytnio medytacje prowadzone. Jednak tą powyższą lubię słuchać nawet kilka razy pod rząd i za każdym odsłuchaniem zabiera mnie głębiej i daje większy spokój i ukojenie. Czasami po odsłuchaniu medytuję jeszcze jakiś czas na sucho, co też polecam.
Podczas tej medytacji przenosisz swoją uwagę na poczucie bycia, czasami mówię sobie w myślach "ja jestem" lub
mindrape - @AnonimoweMirkoWyznania: 
Mimo, że medytuję z różną częstotliwością od do...
OP: @ImperiumCienia: Przeczytałam póki co połowę. Nie wiem, czy ta konkretna praktyka medytacyjna do mnie przemawia, ale doczytam do końca. Jak piszesz, to może byc dobre na start, a czytając sprawdzę, co mi odpowiada lub nie. Poza tym tam jest dużo innej przydatnej wiedzy. Dziękuję za wkład!

@mindrape: podszedł mi ten film z guided meditation, to jest mniej więcej coś, czego szukam. Dzięki!
Co do Ruperta Spira to może
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma za co!( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o tą pracę z emocjami to absolutnie nie ma się czego obawiać, to nie są jakieś skomplikowane nauki, które mogłyby Ci namieszać w głowie. To co on mówi to bardzo prosta zasada mówiąca, że nie można próbować zwalczyć niechcianych emocji, bo to właśnie je napędza. Sama emocja jako odczucie w ciele jest zupełnie niegroźna, problemem jest nasza
OP: @mindrape:
"nie można próbować zwalczyć niechcianych emocji, bo to właśnie je napędza" - to już wiem od terapeutki, przerabiam dogłębnie bo mam niezły przykład z życia, gdzie emocji było i nawet ostało się aż za dużo. W teorii mogę zajrzeć do Spira, ale mam tendencję do czytania, analizowania i zaprzątania sobie głowy teoretyzowaniem, żeby tworzyć pozory, że coś robię, coś się dzieje (XD), więc na razie tylko medytacja jako
OP: @13czarnychkotow: znam Headspace, trochę vanilla jak dla mnie, probowałam ale nie zaskoczyło, chociaż to było jakiś czas temu, więc może nie ten mindset jeszcze, a teraz chcę. Dzięki za przypominajkę, może warto zajrzeć tam ponownie. Waking Up nie znam, ale sprawdzę.
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania:

W teorii mogę zajrzeć do Spira, ale mam tendencję do czytania, analizowania i zaprzątania sobie głowy teoretyzowaniem, żeby tworzyć pozory, że coś robię, coś się dzieje (XD), więc na razie tylko medytacja jako wspomaganie terapii. Nie chcę się informacyjnie przeładować. Małe kroczki i jadę, ale nie wykluczam Spira w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Zgadzam się z Tobą w zupełności, bo uważam podobnie. Miałem na myśli
PodgnitaWybranka: Na początek bardzo polecam całkowicie darmową aplikację Medito i trzydziestodniowy kurs dla początkujących.
Kurs ten pozwala na zaznajomienie się z różnymi formami medytacji, dzięki czemu później będzie łatwiej wybrać coś dla siebie.
Aplikacja ponadto ma wiele sesji prowadzonych na różne okoliczności i dostosowane do aktualnego samopoczucia. Oferuje podkłady muzyczne do medytacji, proste sesje prowadzone z czasomierzem, gdzie prowadzący jedynie raz na jakiś czas przypomina, żeby skupić się na oddechu/na otaczających