Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy cała elektronika jest tańsza w #szwajcaria? Patrzyłem na iPhone 13 128GB w Pl koło 4 200 zł, a w Szwajcarii widzę 780 CHF czyli 3 750 PLN. Bo muszę kupić też laptopa o zaczynam się zastanawiać czy nie poczekać do przeprowadzki.
  • 15
a jakiego operatora polecasz? Czy prepaidy są popularne i opłacalne jak w pl?


@GianlorenzoB: Istnieją ale raczej nie są popularne i są drogie jak rzeczywiście używasz. Jeśli chcesz kupić samego SIM-a to zobacz go-mo.ch - za 10 CHF miesięcznie masz wszystko nielimitowane w kraju. Operator to Salt. Jak chodzi o operatora to jedynym operatorem, który ma jako taki zasięg w górach jest Swisscom i to jest istotna kwestia jeśli chcesz mieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4833478: a widzisz z klawiaturą nie przemyślałem tego. Słuszna uwaga. Dzięki. Co do operatora to przekminię. Bo parę razy pewnie się ruszymy w góry ale na pewno nigdzie poza mega turystyczne miejsca kolejką xD
@GianlorenzoB: No to wtedy polecam go-mo bo jest mega tanie. Internet sobie nawet do kompa podłączysz i na początek wystarczy. Jak coś będzie nie tak to sobie kupisz potem coś innego a z go-mo zrezygnujesz (3-miesięczny okres wypowiedzenia o ile dobrze pamiętam).
@GianlorenzoB: mam Salt i o ile zasięg jest spoko, nawet na Lagginhornie(4010 m) miałem 5G. W górach nie ma żadnego problemu w części niemieckojęzycznej czy też Ticino, tylko francuakojezyczna z jakiegoś powodu miała problemy.
To co jest ogólnie problemem w Szwajcarii i dotyczy to również operatorów to to, że możesz być skasowany za coś czego kompletnie się nie spodziewasz, to słynne "you've got Switzerlanded". Z tego powodu zalecam prepaid. Sprawdź tylko
Salt raz mnie skasował 150 chf za telefon do Niemiec pomimo darmowych międzynarodowych rozmów. Okazało się, że ich definicja międzynarodowych to jak np. jestem w Niemczech to mam za darmo wewnątrz Niemiec, a nie ze Szwajcarii do Niemiec.


@Astanczyk: Ja się niedawno dowiedziałem, że jak mam u operatora zablokowany roaming to rozmowy przychodzące zza granicy nie działają (jak jestem w Szwajcarii)... Moim zdaniem nie powinno tak być, bo roaming w takiej
@4833478: hmm, ciężko powiedzieć. Strzelam, że działa lepiej w sytuacji gdy brakuje zasięgu, bo nawet przy 0/5 kresek działa mi messenger, ale w mieście pewnie nie robi różnicy. Nie robiłem jakieś większej analizy