Wpis z mikrobloga

Mirunie, czy jeżeli policjanci nie przedstawili się na początku legitymowania, skontrolowali mi kieszenie i plecak a na moją prośbę na koniec czynności o okazanie legitymacji pożegnali się tylko, mogę na komisariacie poprosić o ich dane?

#policja
  • 14
Skontrolowali, chociaż twierdzili, że mimo przeszukiwania na moją prośbę o notatkę powiedzieli, że to nawet nie była kontrola. Spisali, dane potrzebne do złożenia skargi. Nie przedstawili się, nie podali stopnia, nie okazali legitymacji na moją prośbę nie sporządzili notatki a powód zatrzymania był, że jestem podobny do poszukiwanej osoby plus podejrzanie się zachowuje ( spojrzałem się na radiowóz idąc)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saseq: No, to w sumie po co Ci to potrzebne? Poza tym, że zajęli Ci kilka, kilkanaście minut z życia, to chyba lepiej, że sprawdzają. Tym bardziej, że nawet Cię nie spisali, więc od razu odsunęli Cię z listy podejżanych. No chyba, że Ci zrobili coś więcej, ale ja bym olał temat tak samo jak oni :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Saseq: no ta, ale uprawnień nie przekroczyli. Niedopełnienia obowiązków im nie udowodnisz, chcieli pokazać co to nie oni i tyle. A jak będziesz w takim małym mieście jeszcze jakieś skargi składał, to dopiero będzie Ci hołota włazić pod nogi :P Szkoda nerwów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Saseq: no tak, to Ci będą właśnie robić, jak złożysz skargę. Na razie piszesz o jednorazowej sytuacji. Taką bym odpuścił. Ale jak będą tak robić częściej, to oczywiście, że jeśli się nie przedstawią to jak sobie pójdą (nie wcześniej) od razu zadzwoń na policję, że podejrzewasz, że to mogą być przebierańcy i chciałbyś się upewnić, którzy finkcjonariusze Cię zatrzymali aż po pozew z KC o nękanie włącznie. No tylko niema co
@Saseq ochrona wizerunku nie dotyczy osób publicznych, czyli powszechnie znanych. Komendant główny jest osobą publiczną, ale zwykły pies z prewencji już nie. Funkcjonariusz publiczny to nie to samo co osobą publiczna, był wyrok TSUE na ten temat.