Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaje, czy słynna "Barka" to piosenka opowiadająca o pedofilu polującym na dzieci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyjrzyjmy się jej tekstowi:

Pan kiedyś stanął nad brzegiem,

Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;


Chodzi tu o mężczyznę znikąd zjawiającego się w mieście, który zaczyna poszukiwania nowych ofiar

By łowić serca


Jest to oczywiście przenośnia. Łowienie serc to polowanie na małe dzieci, wykorzystując ich bezbronność.

Słów Bożych prawdą.


słowa boże to przykrywka. Chodzi tu o język, który jest przyjazny dla dzieci, taki, który miałby zachęcić małe dzieci do zaufania obcemu mężczyźnie.

Ref.:

O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,

Twoje usta dziś wyrzekły me imię.


Tutaj dziecko opisuje pierwsze spotkanie z pedofilem. Zboczeniec oczywiście wcześniej obserwował swoje ofiary, dlatego też zwraca się do niej bezpośrednio jej imieniem.

Swoją barkę pozostawiam na brzegu,

Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.


Ofiara pedofila zostawia swoje zabawki i wyrusza razem ze zboczeńcem po kolejne ofiary ("łów").

Jestem ubogim człowiekiem,

Moim skarbem są ręce gotowe

Do pracy z Tobą


Część tej zwrotki opisuje swoistą sylwetkę i status materialny ofiary. Były one najczęściej dziećmi z biednych, ubogich rodzin. "Ręce gotowe do pracy z Tobą" w brutalny, bezpośredni sposób opisują w jaki sposób ofiara zostanie wykorzystana. Księża pedofile często wykorzystywali dzieci, rozkazując im dotykać się ich rękami.

I czyste serce.


Wskazanie na niewinność i czystość ofiary.

Ty, potrzebujesz mych dłoni,


Tutaj ofiara opisuje seksualne "potrzeby" napastnika.

Mego serca młodego zapałem


Wskazanie na młody wiek ofiary

Mych kropli potu

I samotności.


Tutaj autor tekstu zaznacza bezbronność ofiar. Napastnik potrzebuje tych atrybutów u ofiary, np. samotności, ponieważ ułatwia mu to molestowanie a także zmniejsza ryzyko wykrycia. Ofiara niesamotna i otwarta społecznie szybko mogłaby pomóc organom ścigania w schwytaniu sprawcy.

Dziś wypłyniemy już razem

Łowić serca na morzach dusz ludzkich


Opis nadchodzącego polowania. Dzieci często zachęcane były do przyprowadzania młodszego rodzeństwa księżom w wiadomym celu.

Twej prawdy siecią

I słowem życia.


Tutaj ofiara pod wpływem prania mózgu ponownie opisuje metody zwabiania innych ofiar. Sieć prawdy i słowa życia opisują bardzo dobre umiejętności przekonywania napastnika.

#2137 #barka
  • 7