Wpis z mikrobloga

Od jakiej generacji Intela jest sens się rozglądać? Chciałbym sobie złożyć coś hobbistycznie i szukam jakiejś używanej i7 czy i5 poprzednich generacji, rozumiem, że jakieś procesory typu i7 4770k i inne leciwe modele już odpadają w tych czasach? #komputery #pcmasterrace
  • 8
@Czapelek: to jest 8-10letnie gunwo. będziesz chciał odpalić cokolwiek na unreal engine i cpu stanie na dębowo. no chyba ze to jest do grania w twierdze krzyżowiec to moze byc nawet i3 4gen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dexterpol: Hobbystycznie możesz zlozyc sobie zestaw choćby i z Pentium III Tualatin i 3Dfx Voodoo 2. Kwestia tego, do czego chciałbyś używać złożonego przez siebie zestawu, a także ile chciałbyś w niego wpakować.
Gdybym teraz składał prostego PC dla śmiechu, to myślałbym nad używanym APU 5600G z przyzwoitym cpu, relatywnie dobrym iGPU, łatwo dostępnymi DDR4 i sporymi możliwościami upgrade do nawet 32-wątkowego 5950x lub wypakowanego megabajtami keszu 16w 5800X3D.
@dexterpol: Znaczy jak interesujesz się złożeniem komputera i nie koniecznie zależy ci na jego wydajności i poboru prądu.

To mam jeszcze kilka rzeczy na sprzedaż, ale narazie robię im zdjęcia i testuję zanim wrzucę je na allegro.
Mam płytę główną na platformie LGA 775, procesor pod niego i pamięci RAM.
Dysk też bym jakiś znalazł, ale nie mam obudowy i zasilacza.
Myślę za cały komplet wziąć ze dwie stówki a nadaje