Wpis z mikrobloga

@cactuslemon: też mnie to kiedyś zaskoczyło, że mortadela to rodzaj włoskiej wędliny, a nie tania mielonka w formie kiełbasy. Nie wiem, skąd się to wzięło, ale rzeczywiście rozumiem autora - też żyłem w błędzie xD
  • Odpowiedz
@kuroszczur: No jak umrzesz przez szlugi i wodke to tez bedziesz wiedzial ze od tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) I przynajmniej troche lat sobie popalisz i popijesz a nie pierwsze danie od 30 lat i dead. A tak powaznie, smakuje Ci taki wynalazek? Jak ja sobie przypomne smak tostow z konserwami to niesmacznie mi sie robi w gebie.
  • Odpowiedz
@ExtraPensja smażąc cokolwiek doprowadzasz do powstania rakotwórczych substancji ( )

Należy jednak pamiętać, że jeśli regularne jedzenie smażeniny zwiększa ryzyko raka o 10% to nie znaczy, że masz 10% szans na raka. To znaczy, że jeśli genetycznie miałeś 1% to to że smażonym masz 1,1%
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: A gotuja cos z konopi u Was teraz? Bo w sklepach pelno towaru od herbatek po wodeczki. Do kuchni tez cos przemycili? Juz nie jezdze do Czech bo cygance skroili mnie gdy chcialem kupic od nich susz ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za pierwszym razem piekne ziolo mi dali a za drugim jakas sieje od kogos z ogrodka
  • Odpowiedz