Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W jaki sposób zrobić licznik energii oparty na liczniku impulsów? Jestem w stanie fotorezystorem/złączem liczyć ilość impulsów na liczniku dwukierunkowym (Apator emu 3), ale nie wiem jak określić kierunek (pobór/oddawanie). Też nie wiem na ile można sobie pozwolić na ingerencję w liczniku. Macie jakieś pomysły?
#fotowoltaika #arduino
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bad_Wolf: kupić można w zasadzie wszystko, ale od czasu do czasu można zrobić coś samemu i czegoś się nauczyć albo trochę oszczędzić
@spinel: ja kupiłem swego czasu ~300pln licznik 2kierunkowy na ct z rs485 od mainfreindów.
Mierzy nie tylko energię ale też: napięcie, prąd, częstotliwości, współczynnik mocy, moc czynna (W), moc bierna (VAr). moc pozorna (VA). energia czynna (Wh). energia reaktywna (VARh), całkowite zniekształcenie harmoniczne
@spinel: Ja kupiłem gotowy który wspołpracuje z falownikiem za 900. Wybierajac PV juz zwraclem uwage jak to polaczyc i jak wygladaja dane i to mialo duże znaczeni przy wyborze producenta falwonika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stolemy: widzę że jest to najpopularniejsze rozwiązanie i z dużymi możliwościami. Szkoda tylko że kosztuje 550 zł zamiast 250. Ale należy to przemyśleć.