Wpis z mikrobloga

Mirki z #lego gdzie najkorzystniej można dokupić brakujące elementy zestawów? Odtworzyłem z mixu moich dzieci ileś zestawów, w każdym niestety brakuje kilku-kilkunastu elementów, łącznie zamawiałbym z kilkadziesiąt elementów, więc nie chcę się pitolić w wyławianie tego na allegro, chciałbym to zamówić hurtem w jednym miejscu. Google pokazuje pierdylion sklepów sprzedających klocki na sztuki, czy możecie coś podsunąć sprawdzonego, co ma i bogatą ofertę i nie liczy sobie za te klocki jak za węgiel?
  • 11
@Jarek_P: bricklink. Robisz sobie listę części jakich ci brakuje, jaki rodzaj, ile sztuk, kolor, nowe/używane itp. a potem klikasz kup i pokazuje ci sklepy, które mają najwięcej klocków z twojej listy na raz. Możesz filtrować sklepy np. po lokalizacji i innych parametrach
@Jarek_P: Z bricklink.com moze byc tak samo jak z allegro. Nie znajdziesz wszystkich elementow u jednego sprzedawcy, a jak znajdziesz jakiegos bossa klockowego co ma wszystko to najczesciej za oceanem australi albo usa, oni tam szastaja klockami. Najlepiej pick a brick na lego.com ale tam tez czesto gesto sa niektore elementy niedostepne. Wedlug mnie musisz tak czy owak przygotowac sie na kilka przesylek.
@Klimbert: @ToksycznySocjopata: @ExtraPensja: @szCichy: panowie, dzięki, nie wiedziałem, że w bricklinku jest taka cwana szukajka.
Mam jednak jeszcze pytanie dodatkowe: jak jest z zakupami w sklepach zagranicznych z tego portalu? Gdy np. jako najtańsza opcja, w dodatku posiadająca wszystko, czego szukam wyskakuje mi jakiś sklep z Serbii i niewiele tylko droższy z Włoch (nie znam jeszcze kosztu przesyłki, ale zakładam, że zwłaszcza z Włoch nie będzie to majątek),
@Jarek_P: musisz przeczytać warunki danego sklepu. Na 99% będą dostępne po angielsku. Często cena przesyłki zależy od wagi i rozmiaru paczki albo wartości. Szykuj się raczej na kilkanaście euro. Warto wtedy rozważyć, czy nie bardziej opłacają się np. 2 wysyłki z Polski, gdzie dużo sprzedawców oferuje allegro Smart, tania wysyłkę Olx albo darmową dostawę od 100-200zł.
@Jarek_P: Zwroc tez uwage na napis obok danego sprzedawcy. Czasem jest napisane does not ship to me czyli sprzedawca nie obsluguje wysylek do Polski. Ja kupowalem jedynie z Polski i Czech przez bricklink. Przesylka od polskiego sprzedawcy 10 zl paczkomatem inpost, za paczke z czech placilem chyba 12 euro dhl'em. Ja z takich krajow jak Serbia, Kazachstan, Rosja, Wegry, Ukraina itp mam obawy cos zamawiac. Wole zaplacic wiecej i np kupic