Wpis z mikrobloga

Pytanie do technicznych Mirasów. Mam mini konkuter i chce do niego podłączyć eGPU. Niestety nie mam ThunderBolta w nim, ale z tego co widziałem to istnieje wtyk (NGFF czy coś podobnego) dzięki któremu mogę się wpiąć w płyte główną zamiast karty wifi. No i spoko to jest, tylko zastanawiam się czy można kupić gotowe eGPU z Thunderboltem i jakoś przejść na to NGFF? Czyli przejściówka ThunderBolt -> NGFF ewentualnie w gotowym egpu coś porzeźbić, żeby wyprowadzić z tego od razu NGFF.
Ktoś robił może coś takiego, albo wie jak to ogarnąć?
#komputery #egpu #pcmasterrace
  • 15
ale z tego co widziałem to istnieje wtyk (NGFF czy coś podobnego) dzięki któremu mogę się wpiąć w płyte główną zamiast karty wifi.


@Jezus_Ipanienko_BLR: temat wpinania się zamiast karty WiFi znam z thinkpadów (gdzie była to alternatywa dla złącza expresscard) i tam to działało jak złoto. Co prawda w prędkości x1, ale dawało to radę
@Czapelek
Szukałem ale na ten wątek nie trafiłem. Patrząc po filmikach to jest bez sensu robota przerabiać gotowe eGPU
@keton22
nie mam jakiś super wymagań co gier, karta będzie max 8gb i zadowalają mnie detale na medium i rozdziałka bez szału.
Chyba lepiej będzie kupić sam Riser+kabel+zasilacz+GPU i dołożyć jakąś obudowe do tego zamiast kupować gotowe rozwiązanie i też w nim rzeźbić
Gdyby można było grać w chmurze na 2 pady np w Fifa to nawet sporo cebulionów bym mógł płacić, ale nie doczekam się czegoś takiego. Jest taka usługa Shadow Tech i ona udostępnia gamingowy PC w chmurze, ale lagi są przeokrutne i nie ma to sensu. I nie wiem czy pada da się tam podłączyć w ogóle.
No nic pozostaje mi chyba kupić wszystkie graty osobno i porzeźbić
nie mam jakiś super wymagań co gier, karta będzie max 8gb i zadowalają mnie detale na medium i rozdziałka bez szału.


@Jezus_Ipanienko_BLR: nie rozumiesz jak to działa. Skrócona szyna x1 nie spowoduje, że będziesz musiał grać na niższych detalach, tylko, że w ogóle gry będą chodzić <20fpsów bez względu na ustawienia graficzne.