Wpis z mikrobloga

Jest jakiś sposób na odstraszanie kun i lisów od kur?

Czasem sie zdarzy ze ktos albo zapomni zamknąć na noc kurnika albo zrobi to za pozno i co jakis czas zawsze nastepuje atak na kury przez kuny albo lisy. Wczoraj np. ściągajac gacie do spania o ogdz 3.30, uslyszalem jakieś darcie, wydawalo sie ze moze jakies koty sie gryzą, ale szybko, nie zastanawiajac sie otworzylem okno i poswiecilem latarką z telefonu, wydając odstraszjaace krzyki. Nie widzialem nic,bo krzaki zaslanialy ale syszalem gdzie to sie odbywalo i chyba pomogło, bo jak przybieglem, to w miejscu w ktorym slychac bylo okrzyki, byly dwie kury, jednak wszyskich mialo byc 4. Mialem sie oddalic w poszukiwania ale obawialem sie ze kuna lub lis zajdize mnie od tyłu i zabierze te kury, wiec niesmiale wrocilem do domu zawolac ojca, jak przyszedłem to w oddali slyszalem przez chwile darcie kury - chociaz w sumie to nie pamietam czy to było rpzed tym jak wrocilm do domu . W kazdym razie pozniej w poszukiwaniach znalezlismy z ojcem kure mniej wiecej w tym miejscu, gdzie było słychać darcie, ale jednej nie było. A wiec 3 uratowane i jedna zagniona. Kiedys bylo tak, ze wszyskie były zabite, lezaly poduszone, a chyba dwie zabrane

#pytanie #kury #rolnictwo #rolnikszukazony
  • 6
@essos: lis tylko tylko zamrze na chwile w bezruchu myśle, a jak widzi ze nic go nie odstrasza to pójdzie dalej, kiedys bylem swiadkiem jak lis w biały dzień capnał kure. to jest trudny temat tak prawde powiedziawszy :) może jakiś sygnał dźwiękowy?
@clickPLUS: Nie wiem tez czy to co wczoraj to kuna czy lis. WIem, ze kiedys u mnie nawet w szopie kuna przesiadywała, ale lisy tez tam podchodzą, wiec najlepiej zamontowac cos co zadziała na jedno i drugie
@essos: kuny nie lubią kostek do kibla, kiedyś mojej matce gryzly kable notorycznie w samochodzie, zawiesiła kostke od kibla i jak ręką odjął :) ale nie wiem jak w kurniku hueh.