Wpis z mikrobloga

2459 + 1 = 2460

Tytuł: Utracone Jachty
Autor: Paul Gelder
Gatunek: literatura faktu
Ocena: 8/10
ISBN: 978-83-7020-423-5
Liczba stron: 392
Tę książkę polecił ktoś z tagu #zeglarstwo i kupiłem w ciemno, spodziewając się bardziej książki fabularnej. Okazało się jednak, że Utracone Jachty to zbiór prawdziwych historii o wypadkach morskich, zatonięciach i szeregu innych niebezpiecznych sytuacji. Z tego co wyczytałem, wydania są co jakiś czas aktualizowane o nowe historie.
Sama książka to suche fakty, analiza tego co się wydarzyło oraz jak można było zapobiec wypadkowi. Ja sam nie czytałem jej jednym ciągiem, ale przez kilka miesięcy po kilka historii. Niektóre historie są naprawdę niewiarygodne i uświadamiają, dlaczego żeglarze tak dbają o bezpieczeństwo podczas rejsu. Czasami byle pierdoła, może być śmiertelna w skutkach. Mi w pamięci najbardziej zapadły historie z wybuchem gazu i zderzeniem z wielorybem. Pierwsza tragiczna przez drobny błąd załoganta, druga zaś zupełnie losowa i nieprzewidywalna.
Nie wiem czy książka spodobałaby się komuś, kto żeglarstwem się nie interesuje, ale dla żeglarzy to dobra pozycja i na pewno rozbuduje naszą wyobraźnię.

#bookmeter #literaturafaktubookmeter
e.....n - 2459 + 1 = 2460

Tytuł: Utracone Jachty
Autor: Paul Gelder
Gatunek: literat...

źródło: comment_1666556547LxTrsnuyh0kmjlTpwMHp9V.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: szkoła, dzieci
Liczba stron książki: 392

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Cylinder van troffa (Janusz Andrzej Zajdel)
2\. Pod mocnym aniołem (Jerzy Pilch) - najnowsza recenzja usera George_Stark ★★★★★ (10.0 / 10) - Wpis »
3\.