Wpis z mikrobloga

  • 4
2458 + 1 = 2459

Tytuł: W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A
Autor: Piotr Dumanowski, Dominik Guziak
Gatunek: sport
Ocena: ★★★★★★
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 280
Zostałem zmylony przez tytuł tej książki, myślałem, że będą to sylwetki i historie polskich piłkarzy grających we Włoszech, spodziewałem się czegoś w stylu Boniek strzelił tyle bramek, a Żmuda najlepszy mecz zagrał z tym i tamtym. Tymczasem dostajemy opowieść o włoskim stylu życia, pasji do piłki oraz jak to odbierają piłkarze współcześnie grający w Serie A (oraz Piotr Czachowski).

Masa anegdot i historyjek pokazujących Włochów jako wielkich pasjonatów futbolu, celebrujących każdą możliwą chwilę, nie przejmujących się terminami i godzinami, jedzących zdrowo za to palących masę papierosów (dzięki czemu świetnie odnalazł się tam Szczęsny). Czytało się szybko i przyjemnie, ale niektóre historie i obserwacje były opowiedziane po kilka razy na różne sposoby. Mam wrażenie, że motyw przewodni bardziej sprawdziłby się jako temat obszernego felietonu lub reportażu prasowego niż jako zawartość całej książki.

#bookmeter #sportbookmeter
19karol90 - 2458 + 1 = 2459

Tytuł: W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A...

źródło: comment_1666550306uD0ZTxSfgHIJSd5n9CESn4.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: sport, forma fizyczna, zdrowie
Liczba stron książki: 280

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Dekalog Nawałki Reprezentacja Polski bez tajemnic (Marcin Feddek) - najnowsza recenzja usera Flamand ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
  • Odpowiedz
  • 0
@MrBeast jak ktoś lubi ligę włoską to jak najbardziej tak, to taka lekka książka trochę o lidze a trochę o włoskim stylu życia. Czytałem papierową, na Empiku rzeczywiście nie ma, ale w innych księgarniach internetowych jest, na lubimyczytac zawsze jest zestawienie https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4919576/w-krainie-pilkarskich-bogow-o-polakach-w-serie-a

W temacie włoskiej piłki czytałem jeszcze książki ,,klubowe" ,,Juventus historia w bialo czarnych barwach" i ,,AC Milan Nieśmiertelni" są dużo bardziej szczegółowe i konkretne.

Jest jeszcze ,,Calcio. Historia włoskiego futbolu"
  • Odpowiedz