Wpis z mikrobloga

  • 18
Chyba nie można być aż tak głupim, żeby pisać takie rzeczy? Kto to w ogóle plusuje? Chyba ci słynni wolnościowcy.
"Podsumujmy więc co do tej pory WIEMY o aborcji" xD
My? Czyli kto? Bo jak narazie to chyba prywatne poglądy autora posta. A opinie to nie fakty, tak tylko przypomnę.
Może teraz naprawdę powiedzmy, co do tej pory, ze względu naukowego i dzisiejszego postępu, wiemy o aborcji.
Aborcja nie jest morderstwem, aborcja to zabieg, polegający na usunięciu płodu z organizmu matki a morderstwo
(właściwie zabójstwo) to jest
pozbawienie, narodzonego człowieka życia.
Płód w momencie zabiegu nie ma rozwiniętego ośrodka nerwowego ani mózgu, nie można go nawet porównywać a tym bardziej stawiać na równi z człowiekiem z bardzo prostej przyczyny.
To co wszystkich nas łączy to posiadana przez nas inteligencja, płód czegoś takiego nie posiada, jest integralną częścią organizmu, która by sama nawet nie przetrwała.
To tak jakby mieć komputer bez dysku twardego.
Zgodnie z powyższym, płód to tylko kupa komórek, która kiedyś stanie się w pełni odczuwającym człowiekiem.
No i śmieszy mnie argument "ale życie zaczyna się", bo takich ludzi jak op gówno obchodzi życie zwierząt albo roślin, a jeśli chodzi im o "życie ludzkie" to niech zdefiniują co to znaczy, zarodek jest równie niesamodzielną formą "życia ludzkiego" co mój naskórek albo inne tkanki, a jak chcą życie z unikalnym DNA, to unikalne DNA mają moje komórki rakowe i są ludzkie i bardziej samodzielne niż zarodek a odpowiedniej pożywce mogą przeżyć dłużej niż ja sama xD
Więc debata jest o to czy płód jest samodzielnym bytem osobowym czy nie, no a skoro nie ma swoich dokumentów i podmiotowości prawnej, to nie jest osobą taką jak ja czy ktoś inny albo noworodek.

Co do argumentu z tym, że seks służy jedynie do dalszego rozmnażania bo tak chce matka natura, to nawet tego nie skomentuję xD
Człowiek od dziejów oszukuje naturę, skoro mamy nogi, to po co nam w sumie samochody? I inne środki komunikacji, natura stworzyła nam nogi żebyśmy się "tylko" nimi posługiwali.

A tutaj link, gdzie europejski trybunał praw człowieka stwierdził, że aborcja nie jest zabójstwem.
#polityka #polska #bekazprawakow #aborcja #bekazpodludzi
Filippa - Chyba nie można być aż tak głupim, żeby pisać takie rzeczy? Kto to w ogóle ...

źródło: comment_1666541605TghkD7J022GqvrUcjMpGHa.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Płód w momencie zabiegu nie ma rozwiniętego ośrodka nerwowego ani mózgu, nie można go nawet porównywać a tym bardziej stawiać na równi z człowiekiem z bardzo prostej przyczyny.


@Filippa: w późniejszym etapie ma i takie też można wyciągnąć na przykład wieszakiem¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Więc debata jest o to czy płód jest samodzielnym bytem osobowym czy nie, no a skoro nie ma swoich dokumentów i podmiotowości prawnej, to nie jest osobą taką jak ja czy ktoś inny albo noworodek.


@Filippa: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Typ przynajmniej ma rację co do punktu 2, u ciebie zaś to sam debilizm xD
  • Odpowiedz
@Filippa: Jak określasz miano człowieka na bazie posiadania dokumentów to ja nie mam pytań co do twojego ubytku intelektualnego, są tacy ludzie jak Apatryda, którzy również nie mają xD Nie są według twoich fetyszy ludźmi xDD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mistborn Umiesz czytać? Nie miano człowieka na bazie dokumentów.
Przecież napisałam, że stawianie płodu na równi z człowiekiem nie ma sensu z kilku powodów.
Człowiek to organizm samowystarczalny, jesteśmy inteligentni, posiadamy ośrodki nerwowe, płód tego nie ma, więc jest narazie tylko małą kupą komórek.
W dzisiejszych czasach każdy też posiada podmiotowość prawną. Co w tym nieprawdziwego?
Płód nie ma numeru pesel
  • Odpowiedz