Wpis z mikrobloga

#piwo #wino #zabka #zakupy #alkohol #jabol #jabole #amarena #biedronka
Od jakiegoś czasu zadawałem sobie następujące pytanie: co jest bardziej opłacalne: mocne piwo z Żabki (będące w sumie dla klientów alkoholowym ekwiwalentem dawnych win z Ostrowinu), czy dostępny w dwóch smakach kultowy już winiacz z Biedronki?

W tym czasie natknąłem się na internetowy kalkulator opłacalności bogus.tk, który z powodzeniem może zastąpić karkołomne jabolowe wzory obliczeniowe z przeszłości (np. skala Poziomki).

Najmocniejsze z mocnych Żabkowych piw jest, z tego, co wiem, 12-procentowe, więc to na nim się skupiam.
,,BEER ROMPER EXTREME PIWO MOCNE"
Wytwórnia: Zakłady Piwowarskie Głubczyce S.A. Browar w Głubczycach (produkuje Rompera Strong, więc myślę, że Rompera Extreme również)
Pojemność: 500 ml
Moc: 12 %
4,40 zł (w Żabce 22.10.2022)
Opłacalność: 13,(63)

Amarena, gdy ostatnio byłem w Biedronce, była za 5,99, zatem opłacalność 14.023372287145, czyli wyższa.

Wychodzi na to, że Amarena w cenie 5,99 jest bardziej opłacalna niż mocne piwo Romper Extreme 12 procent, bo ma wyższą od niego opłacalność.

Polecam bogus.tk - kalkulator. Ja odczytuję wynik po środku, bo Opłacalność Spejsona to po prostu 1/5 tego wyniku, więc mniej dokładnie. Ale jak kto woli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
@ArcyPrzegryw: Mam taką cichą nadzieję, że jeśli faktem okaże się przejęcie Żabki przez państwo (chodzi mi o wypowiedź pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego), to być może sprowokuje to powrót tanich win do Żabki. Przecież krajowe filmy winiarskie stanowią polski kapitał, a co za tym idzie jest szansa na współpracę! Szokuje mnie fakt, że "ruski szampan" kosztuje w Żabce jakieś 11-12 złotych. WTF. Jakby wiadomo, że to wino okazyjne, ale mimo wszystko
  • Odpowiedz
@patatajx007: tylko nie Głubczyce.

Niedawno było promo na Imperator 12% z Jabłonowo puszka 500 ml / 3 zł, już bardziej od nich bym spróbował. Tego jeszcze nie spróbowałem, ale Mocne od Jabłonowo jest ok, choć się trochę różni od partii.
  • Odpowiedz