Wpis z mikrobloga

Chciałem zaprezentować zrobiony podpiwek przeze mnie, na 5l tego cudownego napoju zużyłem 8 torebek kawy zbożowej Anatol, 190g cukru plus 13g cukru do nagazowania, 5g chmielu w granulacie(Marynka, Oktawia oraz Sybilla), 1/3 łyżeczki kwasku cytrynowego oraz drożdże Gozdawa Porter & Kvass. 2-3 dni fermentacji oraz 1 dzień nagazowania i efekt jak najbardziej zadowalający, nawet znajomym smakował i ostała mi się już tylko 1 butelka, chociaż sam też już trochę tego wypiłem a mianowicie połowe. Miła odskocznia od robienia piwa które łatwo potrafi się zepsuć przez mały błąd.
#podpiwek #piwowarstwo
Robotnik_Czterobrygadowy - Chciałem zaprezentować zrobiony podpiwek przeze mnie, na 5...

źródło: comment_1666471966MtOhuFGqmUEKPNwING1809.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@krzysiek34011: 5l wody doprowadzamy do wrzenia, po czym wrzucamy 8 torebek kawy zbożowej, po 10 minutach wsypujemy 5g chmielu lub mniej, bo zawsze można potem dodać w razie czego a odjąć nie koniecznie, najlepiej w woreczku do gotowania chmielu aby nam było później łatwiej było go filtrować. Po 20 minutach wyłączamy gaz, wyjmujemy torebki z kawą oraz z chmielem i dodajemy cukru najlepiej partiami i próbować za każdym razem żeby
  • Odpowiedz